Değirmen dönüyor

Sakarya'nın yüz aklarından Değirmen Dergisi 24. sayısıyla 8. yayın yılını selamladı.

Değirmen dönüyor

 

Değirmen Dergisi, 24. sayısıyla 8. yayın yılını da selamlamış oldu. Türkiye'nin edebiyatına ve fikriyatına daima özgün ve nevi şahsına münhasır bir biçimde nüfuz etmeyi başarmış bir edayla hazırlanmış bu yeni nüsha; değişen kapak tasarımı, yeni mizanpajı ve yazı kadrosuyla heyecan veriyor.25146

Türkiye'nin ümit var geleceğinin oldukça felsefî ve şairane bir biçimde değerlendirildiği "derselam"la başlayan 24. Değirmen; şiirde bilinen isimlerle beraber, yeni şairlerle ve şiirlerle dikkat çekmiş.

Babanzade Ahmed Naim Bey’i tanımalı!

Makale bahsinde; Dr. Ali Öztürk, edebiyat ve sosyolojinin felsefî bağlamını özgün fikirlerin terazisinde tartışmaya açmış. Mehmet Doğan'ın Babanzade Ahmed Naim Bey'i kaleme aldığı bu nüshada, Rüstem Budak ise Şaban Günel ile İnsanımız’ın genel hali, kişilik ve kimliği üzerine hasbihal etti.

Reşit Güngör Kalkan, Yusuf Yavuzyıldız, Lütfi Bergen, Kibar Ayaydın, Menderes Daşkıran, Murat Demirci nüshanın diğer mühim kalemleri...

İyi şiirler, iyi hikayeler…

Şiirde; Mehmet Doğan, Mehmet Özdemir, Müştehir Karakaya, Mehmet Aycı, H. İbrahim Polat, Mustafa Celep, A.Edib Başaran, Süleyman Unutmaz, Nefî Pedri, Mustafa Yıldız, Nur Belek, Y. Emre Altuntaş, Özer Burgaz, Nida Merç, E. Kimya Yaşar, Burcu Akcanlı bulunuyor.

Hikâyede; Mustafa Oral, Zekeriya Tamir, Murat Taş, Murat Çelik, Asiye Yücel

Denemede; Müştehir Karakaya, Cafer Gariper...

Eser Tanıtımında; Hüseyin Akın, Sinan Cansever...

Sinemada için Yunus Emre Altuntaş...

Mektub’da, Ömer Asım var.

Değirmen 24; yeni şiirler, hikâyeler, denemeler, makaleler, sinema tetkikleri, eser tanıtımları, röportajlar ve mektuplarla okuyucusunu selamlıyor.

Dergi ile iletişime geçmek için e-posta: degirmendergi@gmail.com ve telefon numarası: 0505 647 03 25

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2011, 11:10
banner12
YORUM EKLE
YORUMLAR
erdal
erdal - 8 yıl Önce

Değirmen dergisi yeni yüzüyle önceki kazanımlarını daha da ileriye taşımış. Gelecek için büyük şeyler vaad ediyor. Tebrikler... Hayırlı olsun.

banner19

banner13