Defterk 1 yaşında!

Yayın hayatına başladığı günden bu yana Niğde'nin kültür, sanat ve edebiyat hayatına önemli katkılarda bulunan defterk.com, yeni yaşında okurlarının karşısına yeni sürprizlerle çıkacak.

Defterk 1 yaşında!

25 Eylül 2009 tarihinde bilgi çağının en önemli iletişim aracı olan internette kişisel blog olarak yayın hayatına başlayan ancak her geçen gün zenginleşen okur ve yazar kadrosu ile Niğde’nin popüler kültür-sanat-edebiyat haber sitesi haline dönüşen DefterK.com, 25 Eylül 2010 Cumartesi günü bir yaşına basıyor.

Tarih 25 Eylül 2009

Bir sonbahar günü başladı bizim hikâyemiz. Hani Hazreti Mevlânâ der ya; “Her gün bir yerden göçmek ne iyi./ Her gün bir yere konmak ne güzel./ Bulanmadan, donmadan akmak ne hoş./ Dünle beraber gitti, cancağızım,/ Ne kadar söz varsa düne ait./ Şimdi yeni şeyler söylemek lazım...19892

Dün gitmişti. Bugün yaşanıyordu. Geleceğe dair yeni şeyler söylemek lazımdı. Gazetelerin boyalı sayfaları arasında kültür, edebiyat, sanata yer kalmadığı zamanlardaydık.

Bir sonbahar günü… Serin rüzgârların ruhumuzu serinlettiği bir Eylül günü doğdu DefterK.com… Karanlığa kızmak yerine bir mum yakıldı Niğde’de. Eli kitap ve kalem tutan insanlar bir araya geldi. Niğde’de edebiyata, kültüre, sanata ve hayata dair ne varsa biz de varız dedik. Niğde bizim için önemliydi. Biz Niğde’yi önemsiyorduk. Niğde de bizi önemsedi.

DefterK.com yazarlarının hayata, insana, hakikate dair söyleyecekleri var. Herkes kendinden bir şey bulabilir burada. Bazen bir hikâyenin cümlelerinde, bazen bir şiirin mısralarında, bazen bir haberin içinde, bazen bir fotoğrafın güzelliğinde, bazen bir videonun müziğinde… Hayata ve edebiyata dair ne varsa burada…

Sanal bir dünyadan kalbe giden bir yoldayız. Umudu, sevgiyi, gayreti, sevinci, sabrı aşılayan bir çaba ile yoldayız. Beyaz haberlerimiz var. Bizim üçüncü sayfa haberlerimiz yok… İyiye, güzele dair ne varsa burada…

İyi ki varsınız

İşte yine bir 25 Eylül… Tam bu günde doğan bebeğimiz artık yürümeye başladı. Niğde’den tüm Türkiye’ye, tüm dünyaya bir yolculuk var artık… Edebiyat, kültür, sanat ikliminde Niğde’den başlayan bir yolculuk bu.

Evet dostlar, 1 yaşında sitemiz. Nice güzelliklere, iyiliklere hep beraber, birlikte… Niğdeli DefterK’nın ömrü uzun ve bereketli olsun! İyi ki varsınız! İyi ki buradasınız! İyi ki DefterK ile birliktesiniz!

 

H. İbrahim Tongur kutladı

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2010, 17:25
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Erdem
Erdem - 10 yıl Önce

DEFTER K'nın güzel yürüyüşü daim olsun inşaallah. Emek verenlere selam.

banner19

banner13

banner26