Davet Mektebi'nin 9. sayısı çıktı

Davet Mektebi dergisinin Ekim sayısı "Gayemiz Allah" manşetiyle çıktı

Davet Mektebi'nin 9. sayısı çıktı

Davet Mektebi dergisin Ekim 2015 tarihli 9. sayısı "Gayemiz Allah" manşetiyle çıktı. Dergide “Sağlam bir Akide, Doğru Bir İbadet”, “Allah Sevgisi”, “Allah’ın sıfatları konusunda Halef-Selef meselesi”, “Akide Yolunda İhlas ve Fedakârlık”, “Allah ile İletişimin Hayata Yansıması” ve “İlk Kur’an Neslinin La İlahe İllallah Mücadelesi” gibi başlıklar yer alıyor.

Gündem yazarı Mümin Yılmaz, “Türkiye Halklarının Büyük İmtihanı” üst başlıklı yazısıyla sıcak gündemi analiz ediyor.

Ahmet Varol, bu sayıda Hacc’da Yaşanan Elim Gelişmeleri ele alıyor.

Ülkemizin içinde bulunduğu kargaşa ortamı, derginin başyazarı, aynı zamanda Davet ve Kardeşlik Vakfı başkanı Recep Songül ile yapılan röportajda işleniyor.

Ayrıca Aile mektebi köşesinde “Günümüzde çocuk terbiyesinin önemi ve anne-babalar için tavsiyeler”, “Ailede çocukların internet kullanımı nasıl olmalı?” konusu ele alındı.

“Kerbela, Tahrik ve Tefrik Nereye Kadar” başlıklı makale, Kerbela hadisesinin bir kesim tarafından bilinçli olarak bir karşı kampanyaya ve itibarsızlaştırmaya dönüştürülmesini eleştiren içerikte.

Uluslararası Gazze’ye destek derneği başkanı İsam Yusuf ile yapılan röportaj ile Gazze ve Mescid-i Aksa konusunun canlı tutulması amaçlanmış.

YORUM EKLE