Davet Mektebi'nin 6. sayısı çıktı

Davet Mektebi dergisinin Temmuz 2015 tarihli 6. sayısı çıktı.

Davet Mektebi'nin 6. sayısı çıktı

Davet Mektebi dergisinin Temmuz 2015 tarihli 6. sayısı çıktı. Dergi bu sayısında Peygamber efendimizin ayakları altına aldığı bu cahiliye dönemin asabiyet, kavmiyetçilik anlayışını ele alıyor.

Salih Turgut "İslam'da Irkçılığın Hükmü" başlığıyla bu konuyu ayet, hadis ve âlimlerin görüşlerini delil göstererek açıklığa kavuşturuyor. Adnan Oktay, milliyetçiliği İslam ümmetine bulaştırılmış bir virüs olarak görüyor, Ali Özgüç ise asabiyet kimliğiyle Kürt gençliğinin düştüğü tuzakları ve bu tuzaklardan kurtulmanın tek yolunun aslımıza, İslam’ın hakikatlerine dönmemizle ancak çözülebileceğini yazıyor.

Abdullah Deniz, "Oruç tutmanın yasak olduğu topraklar: Doğu Türkistan" başlıklı yazısıyla Çin’de Müslümanlara yapılan zulümleri değerlendiriyor.

Recep Songül, “Bitmeyen Mücadele... İnsan Kazanma Sorumluluğumuz” başlıklı yazısıyla insan kazanmak ,çin önemli bazı hatırlatmalarda bulunuyor.

Mümin Yılmaz 7 Haziran seçimleri ve sonrasını değerlendirerek “Garip İttifaklar” üzerine değerlendirmelerde bulunurken Ahmet Milli ümmet üzerinde oynanan oyunları kaleme aldı. Nevzat Çiçek’le 7 Haziran seçimleri üzerine bir röportaj yapılan dergide Ahmet Varol da, yazısında başta Mısır ve Suriye olmak üzere İslam coğrafyasındaki gelişmeler üzerinde önemli değerlendirmelerde bulunuyor.

Şeyh Said Kıyamı”nı Davut Öz yazdı.

Abdullah Teyubov “Yaratıcı Düşünme becerisi nasıl kazanılır?” konusunda anne babalara önemli tavsiyelerde bulunmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2015, 10:48
YORUM EKLE

banner19