Davet Mektebi'nden 'davet' dosyası

Davet Mektebi dergisinin Kasım 2015 tarihli 10. sayısı çıktı.

Davet Mektebi'nden 'davet' dosyası

Davet Mektebi dergisinin Kasım 2015 tarihli 10. sayısı çıktı.

"Daveti Yaşayarak Yaymak" dosyasıyla çıkan dergi, “Etkili bir Davet Yöntemi Olarak Örneklik”, “Onlar Lisan-ı Halleriyle Öğrettiler,” Sadakat ve İstikamet Üzere miyiz?” ve "Örnek Şahsiyet ve Eşsiz Lider Hz Ömer” konularını ele alıyor.

Gündem-analiz yazarı Mümin Yılmaz, ülkemizde kısa sürede yaşanan seçimlerin değerlendirmesiyle beraber seçim öncesi Diyarbakır Yenişehir Belediyesinin billboardlara Danimarkalı bir karikatüristten ithal ettiği ve dünyayı ayağa kaldıran Peygamberimize (sav) hakaret içerikli karikatürü “kadına yönelik şiddeti önleme” adı altında astığı afişi sorguluyor.

Ahmet Varol, bu sayıda Filistin’de Kudüs intifadasını, Rusya’nın Suriye işgalini ve Mısır’ın son seçimlerini analiz ediyor.

Misafir yazar Dr. Alaeddin Cango, “Kürtler Kimdir” başlıklı yazısıyla Mezopotamya’nın kadim halkı Kürtlerin İslam öncesinden günümüze tarihçesini, sorunlarını ve İslam adına verdikleri mücadeleyi kaleme aldı.

Başyazar Recep Songül “Şimdi Nasihat Zamanı” yazısıyla Müslüman kardeşlerine öncelikli meselelerini hatırlatarak, küçük meselelerle uğraşmamaları nasihatinde bulunuyor.

Yayın Tarihi: 09 Kasım 2015 Pazartesi 10:26 Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2015, 10:26
banner25
YORUM EKLE

banner26