Darbeye direnen kalemler TYB'de

“28 Şubat’ta Darbeye Direnen Kalemler” 26 Şubat’ta TYB İstanbul Şubesinde bir araya geliyor.

Darbeye direnen kalemler TYB'de

28 Şubat 1997’de gerçekleşen “post-modern darbe” karşısında medya ve kalem erbapları o gün yaşadıklarını ve darbeye karşı direnişlerini, duruşlarını 26 Şubat 2014 Çarşamba günü saat 17.00’da Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi’nde anlatacak.

28 Şubat post modern darbesinin başlıca erklerinden olan bir kısım medyanın, o günlerde ki kirli yayınlarına karşı Darbeye Direnen Kalemler TYB İstanbulda bir araya geliyor.

"28 Şubat’ta Darbeye Direnen Kalemler" Programında Hasan Celal Güzel’den Abdurrahman Dilipak’a, Sibel Eraslan’dan Cihan Aktaş, Yıldız Ramazanoğlu’na, Hüseyin Akın’dan Nurettin Durman’a kadar gazeteci yazar, şair birçok konuşmacı yer alacak.

"28 Şubat’ın kinli ve kirli manşetleri"ne karşı “direnen manşetler"

3 oturum şeklinde gerçekleşecek programın ilk oturumunda “28 Şubat’ta darbeye direnen manşetler” yer alacak. "28 Şubat'ın kinli ve kirli manşetleri”nin Eski Milli Eğitim Bakanı Hasan Celal Güzel modöretörlüğünde gerçekleşecek oturumda o günlerde manşetleri ile direnen medya adına Abdurrahaman Dilipak ve Ekrem Kızıltaş konuşulacak.

Darbeye direnen edebiyatımız

İkinci oturumda süreçte adeta linç edilmek istenen inançlı insanların sesi olan, “Darbeye Direnen Edebiyatımız” konuşulacak. Oturumunda kitapları, öyküleri, köşe yazıları ile direnen edebiyatçılarımız Sibel Eraslan, Cihan Aktaş, Yıldız Ramazanoğlu, Cemal Şakar moderatörlüğünde konuşacaklar.

Darbeye direnen şairler

“28 Şubat’ta Darbeye Direnen Kalemler” programının son oturumu “Darbeye Direnen Şailer”in şiirlerden oluşacak. Ahmet Mercan, Adem Özbay, Bünyamin Doğruer, Hüseyin Akın, İlhami Atmaca, Mevlana İdris, Nurettin Durman, Süleyman Çelik ‘in misafir olacağı şairlerin oturumunu Yavuz Selim Kurt moderatörlüğünde gerçekleşecek.

Adres: Kızlarağası Medresesi, Divanyolu Cad. Hoca Rüstem Sk. No: 6 Sultanahmet/ İstanbul

 

 

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2014, 22:42
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26