Darbenin 100 gününde destek yürüyüşü

Mısırlı kardeşlerimizin yalnız olmadıklarını göstermek için 11 Ekim'de Cuma namazından sonra Fatih Camii’nden Saraçhane Parkı’na yürünecek.

Darbenin 100 gününde destek yürüyüşü

Mısır'da tün dünyanın gözü önünde canlı yayınlarla yapılan darbenin üzerinden tam 100 gün geçti. Mısır halkının meşru Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’yi tutuklayan darbeciler, direnen halkı katliam politikalarıyla sindirmeye çalışıyorlar. Meydanları dolduran kalabalıkların üzerine ateş açan, insanları vahşice katleden gözü dönmüşler camilere dahi saldırmaktan geri kalmadılar. Mısır halkının iradesini temsil eden İhvan-ı Muslimin hareketini yasaklayan darbeciler şimdi de yeni bir komedi sahnesine hazırlanarak meşru Cumhurbaşkanı Mursi’yi yargılamaya hazırlanıyorlar.

Katliam politikaları karşısında geri atmayan Mısır halkı ise dünyanın sessizliğine, suskunluğuna rağmen direnişini sürdürüyor. Geçtiğimiz hafta ‘Zafer Günü’ etkinlikleri çerçevesinde darbecileri lanetlemek için sokaklara çıkan Mısırlılar yeni bir katliamla karşılaştılar. 6 Ekim’de ateşli silahlarla göstericilere müdahale eden cuntacıların emrindeki ordu 50’den fazla kardeşimizi şehid etti.

Darbenin 100. gününde Sisi cuntasını ve katliamlarını lanetlemek, İhvan’ın yasaklanmasını ve Mursi’nin yargılanmasını protesto etmek ve direnen Mısırlı kardeşlerimizin yalnız olmadıklarını haykırmak için Özgür-Der organizasyonuyla cuma namazından sonra Fatih Camii’nden Saraçhane Parkı’na yürünecek.

 

Cansu Çınar haber verdi

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2013, 18:39
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13