Cüceloğlu intihal mi yaptı?

Ayraç'ın yeni sayısında enteresan konular ve yazılar var.

Cüceloğlu intihal mi yaptı?

                                                                                      25566             

Abdullah Yavuz Altun geçen sayıdaki “Büyülü Gerçeklik” konusundaki yazısına eleştiriyi ve sanatı da dâhil ediyor bu sefer.  Melike Günyüz “Çocukların İstanbul’u”nu yazarken, Kibar Ayaydın yakın zamanda çıkan ve çok ses getiren Mehmet Aydın’ın Tanpınar kitabını tahlil ediyor. Yunus Emre Tozal Metin Karabaşoğlu’nun “Oyuncak Tamirhanesi” kitabına “Oyuncak Hikâyesi” filmi üzerinden bir denemeyle, Ahmet Sarı ve Ali Utku birlikte kaleme aldıkları Martin Buber yazısıyla, Hüseyin Etil Durkheim’ı incelediği “Sosyoloji’de Fundemantalist Strateji” başlığı altında yazdığı incelemesiyle bu sayıya katkı sağladılar.

Doğan Cüceloğlu intihal mi yaptı?

Mehmet Zeki Kaya’nın Doğan Cüceloğlu’nun “İçimizdeki Çocuk” kitabıyla Amerikalı ünlü psikiyatrist John Bradshaw’ın ‘Homebacking’ kitabını karşılaştırdığı ve benzerlikleri ortaya koyduğu ilgi çekici yazıyı merakla okuyacaksınız.

İnternetten Ayraç dergisi

Birkaç ay evvel, Ayraç internette kitap satışı yapan sitelerde yer almaya başladı. Anadolu’daki bazı şehirlerde ve İstanbul’un bazı semtlerinde Ayraç bulamadığını ifade eden okurlar, böylece internetten sipariş verebilir.

Detaylı bilgi için: ayracdergisi.org

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2011, 14:38
YORUM EKLE

banner19

banner13