Çorum'dan bir Güldeste

Çorum merkezli bir dergi olan Güldeste, kapak konusu olarak son devrin din mazlumlarından İskilipli Atıf Hoca’yı seçmiş.

Çorum'dan bir Güldeste

Güldeste dergisi 2. sayısıyla yayım hayatına devam ediyor. Çorum merkezli bir dergi olan Güldeste, yazar ve sayfa sayısını artırmış. Bu sayıdaki kapak konusu son devrin din mazlumlarından İskilipli Atıf Hoca.

Güldeste dergisi hem edebiyat içerikli bir dergi hem de yaşadığı çağa şahitlik yapma vazifesinin şuurunda olan bir dergi. Şiir de var dergide ilmi, fikri yazılar da. Gençliğe ve dolayısıyla genç kalemlere değer veriyor.

Bu sayıda iki röportaj var. Birisi kapak konusu bağlamında Bülent Gökgöz ile yapılan, diğeri de Çorum’da faaliyet gösteren ‘GÜL-DER’ kimdir, nedir, ne değildir, neler yapar soruları iletilen Yakut Bozdoğan ile yapılan röportaj.

Necat Yazıcı, meal olgusunu yazmış bir de kitap tanıtmış; İslamsız Dünya. Selahattin Gençkan, hem bu sayıya giriş yazısı yazmış hem de piramidi ters dikmekten bahsetmiş. M. Sefa Çakır, herkesin dilinde olan kalp temizliği meselesini masaya yatırıp gerçekten temiz mi bir bakmış. Medine’de üniversitede okuyan İrfan Yıldırım orada talebe olmayı, Bahadır Bayram üniversitede aktif iyi olmayı yazmış. Şiirler ise dergiye ulaşanlara ayan olsun.

Dergiyi temin adresleri: Gül-Der, Diyanet Yayınevi, Öz Sahaf, Fatih Kırtasiye, Şahinci Kırtasiye.

 

Elif Yediveren haber verdi

Yayın Tarihi: 26 Nisan 2013 Cuma 00:58 Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2013, 11:24
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner26