Çocuklar için tasarlanmış bir harikalar diyarı: Mutluluk Okulu çıktı!

Yeni İnsan Yayınevi, Fide Serisi’ne Kardelen Özdemir'in yazdığı, Alisa Knatko'nun resimlediği “Mutluluk Okulu” başlıklı kitabı ekliyor.

Çocuklar için tasarlanmış bir harikalar diyarı: Mutluluk Okulu çıktı!

Bütün çocukların belki de hayatlarında hiç unutamayacakları gün, okula ilk gittikleri gündür. Kalpleri heyecanla çarpar, avuç içleri terler ve onu okula götüren büyüğünün elini sımsıkı kavrar. Ne heyecanlı bir andır kapıdan bahçeye atılan ilk adım. Okul binası dev gibi gelir, öğretmenler büyülü bir dünyanın bekçileri gibidir; çocukların gözlerinde büyürler düşündükçe.

Başkahramanımız Mutlu da ilk kez okula gidecek olmanın heyecanını taşıyor. Mutlu'nun kafasında okulla ilgili sorular var. Ailesine “Okulda uzay dersi var mıdır?" gibi sorular yönelten Mutlu'nun ne kadar meraklı bir çocuk olduğunu görüyoruz.

Mutlu'nun kafasındaki soru işaretleri okulun ilk günü dağılıyor. Burası Mutluluk Okulu! Bahçesinde oyunlar oynanan, rengarenk ve kocaman bir okul. Mutluluk Okulu sayesinde okulu seven, kendini okula ait hisseden bir çocuğun ne kadar eğlenceli vakit geçirebileceğine tanıklık ediyoruz.

Yayın Tarihi: 22 Nisan 2021 Perşembe 17:30
banner25
YORUM EKLE

banner26