Çocuklar Efendimiz'le büyüyecek!

Pati Yayınları tarafından çıkarılan Peygamberimizden Çocuklara adlı serideki kitaplar, çocuklarımıza çok önemli katkı sağlayacak.

Çocuklar Efendimiz'le büyüyecek!

Çocuklarımızın küçük yaşlarda dini ve milli değerlerimize aşina olarak büyümesi son derece önemlidir. Bu bilgilere sahip olan çocukların yetişkin olduktan sonra kötü alışkanlıklar edinmesi, suça bulaşması, haksızlığa, uç fikir akımlarına kapılması daha zayıf bir ihtimaldir. Öğrendiği temel bilgiler, küçük yaştaki bu kazanımlar kötülüklere bulaşmasını engelleyecek koruyucu etki yapmaktadır. Okul öncesi dönemde edinilen bilgi ve alışkanlıklar bilinçaltında yer ettiği gibi yetişkin olduktan sonraki tercihler üzerinde önemli etkiler bırakmaktadır.

Pati Yayınları tarafından çıkarılan Peygamberimizden Çocuklara adlı serideki kitaplar, yukarda belirttiğimiz çerçevede çocuklarımıza çok önemli katkı sağlayacaktır. Çocuklar sesli anlatım sayesinde Peygamberimiz hakkında bilgi sahibi olacaktır.

Kitapların seslendirilmesi çocukların oldukça ilgisini çekecektir. Çünkü okul öncesi dönemde sesin çocukların eğitiminde çok önemli yeri vardır. Ayrıca SES, kitapları onlar için eğlenceli hale dönüştürerek defalarca dinlemelerini sağlayacaktır. Seslendirmenin profesyonel ses sanatçıları tarafından güzel bir Türkçe ile yapılması çocukların düzgün konuşmasına katkı sağlayacaktır.

Günümüzde teknolojik gelişmelerin etkisiyle çocuklarımızın televizyon, bilgisayar-internetin yoğun yönlendirmesi altında yetiştiğini hepimiz biliyoruz. Teknoloji kullanılarak çıkarılan bu kitaplar da çocuklarımızı doğru bilgilerle donatacaktır. Hem bir yığın yabancı menşeili kahramanların isimlerini ezberleyen, onların maceralarına aşina olan çocuklarımız, neden Peygamberimizin, sahabelerin isimlerini öğrenerek büyümesin? O’nun hadiseler karşısında doğru/örnek söz ve davranışlarını öğrenmesin? Bu kitapların sesli olmasından dolayı çocuklarımız tarafından talep edilerek dinlenecek olması başka bir artısını oluşturmaktadır.

www.patiegitim.com

 

Bünyamin Yıldız haber verdi

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2012, 20:54
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13