Çocuk ve Medya Kongresi düzenlenecek

14-15 Kasım tarihleri arasında “1. Türkiye Çocuk ve Medya Kongresi” düzenleniyor. Kongreye, yurt dışında yaşayan Türk çocukları davetli.

Çocuk ve Medya Kongresi düzenlenecek

Çocuk Vakfı önderliğinde Başbakanlık Basın-Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü ile Radyo ve Televizyon Üst Kurulu iş birliğinde, Prof. Dr. Halûk Yavuzer’in Kongre Başkanlığı’nda, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın himayesinde 14-15 Kasım 2013 tarihinde İstanbul’da “1. Türkiye Çocuk ve Medya Kongresi” düzenlenecek. Kongreye, başta Avrupa olmak üzere yurt dışında yaşayan Türk çocukları davetli.

Kongre, çocukların medyanın olumsuz etkilerinden korunacağı ve olumlu etkilerinden nasıl yararlanacağına odaklanacak. Kongreye yurt içinden ve yurt dışından seçkin çocuk medyası uzmanları katılacak ve Kongreyi çocuk ve yetişkinler beraber yönetecek.

Çocuk Vakfı kongre hazırlık ve gerçekleştirme sürecini şu şekilde açıklıyor:

“Kongreye başvuracak çocuklar için ‘Ben ve İletişim Araçları’, başlığı belirlenmiştir. Kongre’de katkılar bu başlıkta olacak. Çocuklar, Ben ve İletişim Araçları başlığı altında yapacakları başvurularda, iletişim araçlarının olumlu ve olumsuz etkileri hakkında görüş bildirebilecek. 9-12, 13-15, 16-18 yaş grubu Çocuk Delegeler yazılı, sesli veya görüntülü olarak, her türlü medyanın olumlu ve olumsuz etkileriyle ilgili görüş bildirme hakkına sahiptir. Türkiye Çocuk ve Medya Kongresi’nin bütün süreçleri çocuğa ve bildireceği görüşlere saygı ilkesi çerçevesinde gerçekleşecek. Çocuk dili ile söylemek gerekirse: 9-18 yaşı arasında bir çocuk iseniz ve bu Kongreye katılacaksanız, katılım ve başvuru bilgilerini okuyun. Kongreye nasıl başvuracağınızı açıklıyor. Başvurunuz üzerine kimin ne yapacağı da anlatılıyor. Ancak kendi yaptıklarınız ile başvurabilirsiniz. Büyüklerden yardım alarak hazırladığınız çalışmalar kabul edilmez. Görüşlerinizi sizin hazırlamış olmanız gerekir. Medya, iletişim ortamı, yazılı, sesli ve görüntülü iletişim araçları ve kitle iletişim araçlarının tümünü kapsayan bir kelimedir.

Detaylı bilgi için http://www.cocukvemedyahareketi.org/tr sitesi ziyaret edilebilir.

 

Elif Yediveren haber verdi

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2013, 09:19
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13