Çocuk edebiyatı yazarı Fahrettin Bozdağ vefat etti

Çocuk edebiyatı yazarı, Çocuk Araştırmaları Derneği kurucusu Fahrettin Bozdağ vefat etti.

Çocuk edebiyatı yazarı Fahrettin Bozdağ vefat etti

Çocuk edebiyatı yazarı, Çocuk Araştırmaları Derneği kurucusu Fahrettin Bozdağ, Ankara'da tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

Bozdağ'ın cenazesi Cumartesi  (11.11.2017) öğlen namazını müteakip Ankara'da Karşıyaka mezarlığına defnedilecek.

Dünyabizim Ailesi olarak merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına ve edebiyat camiasına başsağlığı dileriz.

Fahrettin Bozdağ kimdir:

Araştırmacı-yazar. 1958 yılı İnegöl doğumludur. İlkokulu İnegöl'de, ortaokul ve liseyi Bursa Erkek Lisesi’nde okudu. İnegöl Lisesi’nden mezun oldu. Atatürk Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde okudu, AÖF İktisat Bölümü’nden mezun oldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu, Mustafakemalpaşa Belediyesi’nde çalıştı. Gazeteciliğe İnegöl Altıeylül Gazetesinde başladı. Erzurumda Yurt Ajans Doğu Anadolu Bölgesi Temsilciliği yaptı.

Ahidost Dergisi Yayın Koordinatörlüğü, Nehir Yayınları AŞ. de Çocuk Kitapları Yayın Koordinatörlüğü, Zafer Yayınları Editörlüğü yaptı. Türkiye Yazarlar Birliği Kültür ve Sanat Yıllığının 1999, 2000, 2001 Yıllıklarının Çocuk Edebiyatı bölümünü hazırladı.  Tercüman, Yeni Nesil, Hürsöz Gazeteleri’nde;  Can Kardeş, Şeker Çocuk, Türkiye Çocuk, Diyanet Çocuk gibi dergilerde "Çocuk Edebiyatı" ile ilgili araştırma makaleleri, şiir, hikaye ve masalları yer aldı. Çocuk Araştırmaları Derneği Kurucusu ve Genel Başkanı, Çocuk Edebiyatçıları Birliği Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi, Türkiye Yazarlar Birliği üyesidir.

Yayınlanmış Çocuk Kitapları: A, B'den Önce Gelir; Şimdi Kime Teşekkür Edeyim; Kırmızı Havucu Kim Yiyecek, Dediğimi Anladın mı, Ali Dayının Çiftliği (Nehir Yayınları), Mevsimleri Kim Yarattı, Beni Kim Anlayacak, Kim İyilik Yapacak, Benimle Kim Kahvaltı Edecek, Kim Akıllı Kim Kurnaz, Çiftliğe Kim Gelecek, Kümeste Kimler Var, Havucu Kim Yiyecek, Yusuf'çuk Kim Korkar, Kime Teşekkür Etmeliyiz (Nesil Yayınları), Aydede'yi Özlüyorum, Melek Olacağım, Köyümüze Gelirmisiniz, Yardım Etmek Ne Güzel, Ben İğneden Korkmam ki (Sim Yayınları).

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2017, 16:28
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Melihat
Melihat - 3 yıl Önce

Allah rahmet eylesin.Ailesine ve sevenlerine rabbim bol sabır versin

banner19

banner13

banner26