Çocuğumu 5. sınıfta nerede okutacağım?

Çocuklarını imam-hatip ortaokuluna göndermek isteyenlerin il milli eğitim müdürlüklerine dilekçe vermesi gerekiyor.

Çocuğumu 5. sınıfta nerede okutacağım?

Eğitim sistemimizin 4+4+4 şeklinde olacağı kanunlaştı. Sistem çok yeni olduğundan bazı belirsizlikler var. Bunlardan bir tanesi de mevcut okulların dönüşümü. Hangi okullar ilkokul, hangileri ortaokul, hangileri lise olacak? Bunlar şu anda planlama aşamasında. Çocuklarını imam-hatip lisesine göndermek isteyen ailelere bu planlama aşamasında bir görev düşüyor.

Kamuoyu oluşturmak adına, çocuklarını imam-hatip ortaokuluna göndermek isteyenlerin il milli eğitim müdürlüklerine (ekte örneği görülen) dilekçe vermeleri gerekmekte. Şimdiden yoğun bir dilekçe başvurusu var. Dilekçeyi ihmal etmeyin zira talepte bulunmazsanız bölgenizde imam-hatip ortaokullarının açılması ya gecikecek ya da çocuklarınız uzak mesafelerdeki okullara gitmek zorunda kalacak.

Özellikle çocukları 4, 5, 6 ve 7. sınıfta okuyup da imam-hatip ortaokuluna göndermek isteyenlerin bu dilekçelerini bir an önce vermeleri gerekmekte.

 

……………..İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE

 

Çocuğum halen …… sınıfta okumaktadır. 12 yıllık zorunlu eğitime yönelik uygulamalar genelgesinde de (2012/20) yer aldığı gibi, yaşadığımız mahalde okul planlaması yapılırken bağımsız imam-hatip ortaokulunun da tüm sınıfları içerecek şekilde (5, 6, 7, 8) açılmasını istiyoruz.

Gereğini bilgilerinize arz ederim.

 

ADRES                                                                                                                                İsim

Tarih

imza

 

Fatma Ünal haber verdi

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2012, 23:08
YORUM EKLE

banner19

banner13