Çiçek Derman, Rikkat Kunt'u anlatacak

Türk İslâm sanatları alanında yaptığı çalışmalarla tanınan Çiçek Derman, 26 Eylül'deki Bâbıâli Sohbetleri'nde hocası Rikkat Kunt’u anlatacak.

Çiçek Derman, Rikkat Kunt'u anlatacak

Türk tezhip ve minyatür sanatçısı Prof. Dr. Fatma Çiçek Derman, Cağaloğlu'nda sanatseverlere hocası Rikkat Kunt'u anlatacak.

Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği'nin (ESKADER) düzenlediği 'Bâbıâli Sohbetleri'nin bu haftaki konuğu, Prof. Dr. Fatma Çiçek Derman olacak. Derman, Timaş Kitapkahve'de 26 Eylül Perşembe günü saat 18.00'den itibaren hocası Rikkat Kunt'u anlatacak.

Rikkat Kunt Hoca Hanım adıyla Kubbealtı'ndan yeni bir eseri neşredilen Fatma Çiçek Derman, hocasıyla geçen 10 yılın hikâyesini dile getirecek. Rikkat Kunt ile yaptıkları konuşmaları, sanat konusundaki titizliğini ve müşterek hâtıralarını aktaracak olan Derman, konuşmasının ardından dinleyicilerin sorularına cevap verecek. Programı müzehhibe Ayşe Emine Sultan Çelik takdim edecek.

Bir çok sanatkârın ve tezhiple ilgilenen öğrencinin takip etmesi beklenen toplantı, Alayköşkü Caddesi numara 5 adresinde gerçekleşecek.

 

Elif Yediveren haber verdi

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2013, 22:06
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13