Ceylin Erbak Aytekin “Zamandan Kaçan Ayrılık” ile okuyucularını 12 farklı hikâyeyle buluşturuyor

Kurumsal iş hayatını bırakıp hayalindeki yazarlık mesleğine yönelen Ceylin Erbak Aytekin’in ilk kitabı “Zamandan Kaçan Ayrılık”, raflardaki yerini aldı. Ayrılığın 12 farklı yansımasını aktaran Aytekin, okuyucuları her öyküsünde yeni bir duyguyla buluşturuyor.

Ceylin Erbak Aytekin “Zamandan Kaçan Ayrılık” ile okuyucularını 12 farklı hikâyeyle buluşturuyor

Ayrılık kavramını farklı duyguları bir araya getirerek okuyucusuna aktaran Ceylin Erbak Aytekin, “Zamandan Kaçan Ayrılık” ile bu duyguyu bazen bir martının, bazen de köy yaşantısından çıkıp üniversite hayallerini gerçekleştirmek için mücadele veren genç bir kızın gözünden anlatıyor. Yazarın Karakarga Yayınları tarafından yayımlanan bu ilk kitabının ardında uzun bir yazma serüveni ve bir yenilenme hikâyesi bulunuyor.

Uludağ İçecek’te Kıdemli Marka Müdürü olarak çalıştığı kurumsal iş hayatından, kitap yazma hayalini gerçekleştirmek için ayrılan Ceylin Erbak Aytekin, “30 yaş doğum günüm için gittiğim Hindistan’dan döndüğümde, hayallerimi ertelememeye karar verdim. Çok severek görev yaptığım pazarlama dünyasına veda ettim ve önce o güne kadar yazdığım tüm yazılarımı toparladım. Sonra onları geçmişin bana verdiği bir armağan olarak kabul edip, yeni hikâyeler yazmaya başladım. Her öykümde başka bir duygunun peşinden gitsem de öykülerimin tamamı ayrılık kavramında ve hayatın geçiciliğinde buluştu.” sözleriyle yaşadığı kariyer değişikliğini anlatıyor.

Ceylin Erbak Aytekin, Türkiye’nin farklı illerinde geçen durum öyküleri sunduğu kitabında, tek bir duygunun bile her insanda ve ortamda nasıl farklı şekillerde ortaya çıktığını mercek altına alıyor. Bir gencin gözünden aşk acısını, evladını kaybeden bir babanın hayatını nasıl dönüştürdüğünü, bir boşanmanın küçük bir kız çocuğunda yarattığı endişeleri inceleyerek okuyucunun yeni hayatlar tanımasına imkân sağlıyor.

Kahraman bakış açısı anlatımı ile ele alınan kitap, okuyucusuna sadece bir hikâye anlatımı sunmuyor, okuyucuyu öykünün kahramanıyla beraber bir yolculuğa çıkartıyor. Her öyküsüne ünlü düşünürlerin ve yazarların özlü sözlerinden alıntı yaparak başlayan Aytekin, anlatacağı hikâyenin fragmanını okuyucusuna önceden sunmayı ihmal etmiyor.

Anlaşılır, sade dili ve akıcı anlatımıyla “Zamandan Kaçan Ayrılık” geniş bir okuyucu kitlesine hitap ediyor.

YORUM EKLE