Cemal Şakar'dan üç kitap yolda!

Öykücü Cemal Şakar nicedir yazdığı kuramsal yazıları ve öykülerin bir bölümünü kitaplaştırmaya devam ediyor..

Cemal Şakar'dan üç kitap yolda!

Cemal Şakar, öykücü kimliğinin yanı sıra; düşünce yazıları, portre ve eleştirel denemeleri ile de edebiyatımızda var olan, velut bir kalem… Yazının Gizledikleri, Cemal Şakar

En son Okur Kitaplığı tarafından neşredilen Yazının Gizledikleri adlı eleştirel inceleme ve denemeleri içeren kitabını ve Ferfir Yayınları tarafından neşredilen Hikâyât adlı kısa öykülerden oluşan kitabını sunmuştu okura.

Bir yeni bir yeniden basım öykü kitabı

Cemal Şakar uzun yıllardır yazdığı deneme ve inceleme yazıları ile öyküleri kitaplaşmaya devam ediyor.

Şakar’ın yeni öykü kitabı Sular Tutuştuğunda Aralık ayı içerisinde Hece Yayınları tarafından okura sunulacak.

Hikayat, Cemal ŞakarBir başka öykü projesi de toplu öyküler kitabı. Yazarın öykü kitapları Hece, Ferfir ve Selis gibi farklı yayınevleri tarafından yayınlandığı için toplu öyküler kitabının ne şekilde yapılacağını bilmiyoruz.

Diğer kitap ise 2011 yılı içinde yayınlanmayı planladığı Edebiyatın Sırça Köşkü… Kitap edebiyata dair, edebiyatı anlamaya yönelik kuramsal yazılardan oluşacak. Yazar, kesin olmamakla birlikte bu kitabını 2011 yılı içinde yayınlamayı düşünüyor.

Bitmedi!

Cemal Şakar; düşünce dünyasını belirleyen, besleyen kavramlarla ilgili bir kitap neşredecek. İmge, dünyevileşme, yabancılaşma, özgürlük gibi kavramlar üzerine yazdığı yazılar Kavram Okumaları adı ile kitaplaşacak. Kitabın adı şimdilik Kavram Okumaları olarak düşünülüyor, sonra bu isim değişebilir.

Bereketli kalemi ile 2011 yılında sıkı kitaplar bizi bekliyor. Bekleyelim ve okuyalım vesselam…

 

 

Yılmaz Yılmaz haber verdi

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2010, 19:37
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cemal Şakar
Cemal Şakar - 10 yıl Önce

Öncelikle Yılmaz Yılmaz'a gösterdiği alaka nedeniyle teşekkür ederim. Daha önceki beyanlarımda Hece Yayınlarından çıkacak olan öykü kitabımının adının Har olacağını duyurmuştum, ancak bu adla yayınlanan bir roman nedeniyle kitabın adını SULAR TUTUŞTUĞUNDA olarak değiştirdim. Yanlış anlamaları önlemek istedim. Selamlar

Süleyman Ceran
Süleyman Ceran - 10 yıl Önce

Cemal Abi'nin üretkenliğini hayranlıla izliyorum. Kitaplarını da yazınsal çalışmalarını da öğütlerini de önemsiyorum. Yılmaz Yılmaz kardeşimizi de bu vesileyle kutluyorum. selamlar..

Ali
Ali - 10 yıl Önce

Cemal Abiye Allah güç versin.
Daha nice seneler böyle güzel ve değerli şeyler yazar inşallah.

banner19

banner13

banner26