Cem Karaca '7. Uluslararası Klarnet Festivali'nde anıldı

Usta müzisyen Cem Karaca, 'İstanbul nefes alıyor' sloganıyla hayata geçirilen '7. Uluslararası Klarnet Festivali' kapsamında konserle anıldı.

Cem Karaca '7. Uluslararası Klarnet Festivali'nde anıldı

Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda gerçekleştirilen konser öncesi, basın mensuplarına açıklamada bulunan festivalin sanat yönetmeni, aynı zamanda klarnet virtüözü Serkan Çağrı, "Ustalara Saygı Konseri" nin festivalin gelenekselleşmiş etkinliklerinden biri olduğunu söyledi. Çağrı, bu yıl Cem Karaca anısına gerçekleştirilen konserin Klarnet Festivali'nin en önemli gecelerinden biri olduğuna işaret ederek, şöyle devam etti:

"Ustaya saygı demekle kalmıyoruz, bildiğimiz ustaları genç nesillere tanıtmaya çalışıyoruz. İşimiz kolay değil. Genç jenerasyonun takip ettiği müzik türlerine, günümüz müziklerine bakıldığı zaman maalesef ki Anadolu'nun yetiştirdiği çok değerli üstatlar, besteciler gölgede kalıyor gibi görünse de bizler onların en güzel şarkılarını yeni jenerasyona bir kez daha hatırlatarak, onları yaşatmayı amaçlıyoruz."

Besteci, söz yazarı ve oyuncu Cem Karaca'nın hayat hikayesinin belgesel niteliğinde seyirci ile buluştuğu konserde, usta sanatçının aralarında "Tamirci Çırağı", "Ceviz Ağacı", "Sen de Başını Alıp Gitme" ve "Çok Yorgunum"un bulunduğu sevilen şarkılarını Aydilge, Bahadır Tatlıöz, Can Bonomo, Hakan Aysev, Işın Karaca, Kolpa, Mustafa Ceceli, Özgün, Retrobüs, Serkan Çağrı ve Yonca Lodi seslendirdi. Usta sanatçının eşi İlkim Karaca da konsere katılanlar arasında yer alarak konser sonunda Serkan Çağrı'ya Cem Karaca'nın bir şalını hediye etti.

Yayın Tarihi: 13 Eylül 2018 Perşembe 16:00 Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2018, 12:15
banner25
YORUM EKLE

banner26