Cafcaf'tan devrimci kılavuzu

57. sayıda Cafcaf, devrim yapmayı kaçırmış devrimciler için devrim hazırlığı yapabilecekleri bir kılavuz yayınlamış.

Cafcaf'tan devrimci kılavuzu

57. sayıda kapağında Gezicilerin bir türlü gelmeyen Ekim Devrimi’ni ele alan Cafcaf, devrim yapmayı kaçırmış devrimciler için devrim hazırlığı yapabilecekleri bir kılavuz yayınlamış. Gezicilerin devrim hesaplarını Kurban Bayramı tatilinin bozduğunu savunan Cafcaf mizah dergisi kapağında bayram ziyaretine ailesi ile giden bir çapulcunun başına gelenleri karikatürize etmiş.

Kapaktaki Yusuf Kot karikatüründen olaylarda kolu çıktığı anlaşılan Çapulcu gencin dayısı "N'oldu len, Hani siz Ekimde devrim yapıyordunuz. Bayram mı girdi araya. Ehe. Öp hadi öp, bükemediğin eli öpücen. Fazla direnme çapuli" diyerek takılıyor.

Dergi eylülde başarılamayan devrimin ekimde de ayın 20’sinden sonrasına kaldığını anımsatarak son on gün değerlendirilemezse çapulculara çok üzülmemelerini, bir devrim hazırlığı için 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 6 Kasım YÖK'ün kuruluşu ve 10 Kasım tarihlerinin imdatlarına yetişebileceğini ifade etmiş.

Ergenekoncuların 15 yılı aşkın bir süredir 29 Ekim, 10 Kasım arasını ülkeyi germek için kullandığı dikkatli gözlerin farkında olduğu bir gerçek idi. Kemalist olmadığını ispatlamaya çalışan Geziciler bakalım bu konuda Ergenekoncular gibi davranacak mı davranmayacak mı diye soruyor Cafcaf.

 

Yayın Tarihi: 16 Ekim 2013 Çarşamba 08:46 Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2013, 08:46
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner26