Butimar dergisinin yedinci sayısı çıktı

Butimar dergisinin Bahar 2018 tarihli yedinci sayısı çıktı.

Butimar dergisinin yedinci sayısı çıktı

Butimar dergisinin Bahar 2018 tarihli yedinci sayısı çıktı.

Derginin bu sayısında; Cihan Uluç, Mutfakta Bir Tren Yüzüyor; Burak Ak, Ah Şu Kanatlarım Olmasa, Mustafa Başpınar, Su Gibi, Aysun Bahar Asar, Ütü ve Emine Altınkaynak Kazan, Alevden Bahaneler isimli hikayeleriyle; Mustafa Özçelik, Şiir Haritası denemesiyle; Dilanur Demir ise “Kays Leyla’nın Nesi Olur yahut Kays’a Neden Mecnun Denmiştir” makalesiyle dergiye katkıda bulunuyor.

Bu sayının şairleri ve şiirleri: Hatice Çay (Unutulmaz Yok ki Unutalım) , Bilal Seyithanoğlu (Yağmur Yağarken Bir Akşam) , Ayşe Sonuvargil (Gelincikler Kanıyor Kalbimizde), Bülend Tokgöz (Göğe Bakınan Yusuf), Müştehir Karakaya (Kan Dansı), Osman Hasdemir (Maseinaor), Ertuğrul Aydın (Lizbon), Mustafa Işık (Dal Kırığı), Zeki Altın (Mutluhüzün), Mehmet Sümer (Uzak Ev).

Şiirlerin Hikayesi’nde “Ağır Akıl” şiiriyle Zahide Aydoğdu ağırlanırken, “Okuma Parçası” Hasan Ali Toptaş’ın Balkon öyküsü üzerinden kuruluyor.

Söyleşi, Hüseyin Ahmet Çelik’le ilk kitabı “Sevinebilirsin Suadâ İşte Yalnızız” hakkında Şeyma Subaşı tarafından yapıldı.Çelik’in “Altını çizdiğimiz satırlar, yazarın çağrısına kulak kesilmemiz, sofrasına oturmamızdır.” sözleri kapağa taşınmış.

“Fragman”da Hatice Çay’ın MGV Yayınları’ndan yayınlanacak olan “Açılmadan Kapanan” isimli eserinden bölümler paylaşıldı.

“Kültür-Sanat”ta Şeyma Subaşı, 8. Uluslararası Sharjah Hat Bienali’nden notlarını aktarıyor.

“Yedinci Sanat” bölümünde İrem Ahıskalı, “Senin Dünyanda Saat Kaç” filminden yansıyanları anlatırken; “Veda Edenler”de Kamil Büyüker, Münevver Ayaşlı’dan bahsediyor.

“Yeni Kitaplar” bölümünün yazarları ise bu sayı şu şekilde: Aziz Kağan Güneş, bu yılın “Edebiyat Ortamı Şiir Yıllığı”na, Mustafa Uçurum Necati Mert’in “Sait Faik” adlı eserine, Şeyma Subaşı Naime Erkovan’ın “Olay Berlin’de Geçiyor” eserine değiniyor.

İletişim: butimardergi @ gmail.com

Yayın Tarihi: 28 Nisan 2018 Cumartesi 11:01 Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2018, 11:03
YORUM EKLE

banner19

banner36