Bursa'da kültür sanat şöleni

Bursa’nın M. Kemalpaşa ilçesinde ilçenin 90. kurtuluş yılı sebebiyle, 13-15 Eylül tarihleri arasında kültür sanat etkinlikleri düzenleniyor.

Bursa'da kültür sanat şöleni

Bursa’nın M. Kemalpaşa ilçesinde şu günlerde tatlı bir heyecan var. İlçenin 90. kurtuluş yılı sebebiyle, yoğun bir kültür sanat programıyla iç içeler çünkü Kemalpaşalılar. Mustafakemalpaşa Belediyesinin organize ettiği programa genel olarak Kurtuluş Şenlikleri denilmiş.

Peki, neler var M. Kemalpaşa’nın Kurtuluş Şenlikleri’nde? Hemen sayalım, 13 Eylül Perşembe günü Hamzabey Camii’nde okunacak Mevlid ile başlayacak şenlikler. Ardından 21.30’da Debboy Bayırı’nda havai fişek gösterisi olacak. Günün son programı, 21.40’da ilçenin farklı meydanlarında sunulacak mehter takımı gösterisidir.

Şenlikler 14 Eylül Cuma günü daha fazla etkinliği içeriyor: Fotoğraf ve ağaç işleri sergileri, “Milli Mücadelede Mustafakemalpaşa” konferansı 11.30’da, “Yerel Yönetimler ve Şiir” paneli 17.30’da, Suuçtu-Tümbüldek Şiir Akşamı 20.30’da…

Peki ilki 2010 yapılan, İkinci Suuçtu-Tümbüldek Şiir Akşamı’na hangi şairler katılıyor? İşte bazı isimler: Metin Önal Mengüşoğlu, Ali K. Metin, Hüseyin Atlansoy, Cevat Akkanat, Nilay Özer, Metin Cengiz, Ömer Erdem, Mustafa Muharrem, Alper Gencer, Ahmet Edip Başaran, Elif Aslı Akdeniz…

M. Kemalpaşa Kurtuluş Şenlikleri 15 Eylül Cumartesi günü Kılıç Kalkan Ekibi’nin gösterileri ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Korosu’nun konseri ile devam edecek.

Program 16 Eylül Pazar günü çeşitli spor etkinlikleriyle tamamlanacak.

 

Cem Turan bildirdi

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2012, 21:51
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13