"Bursa Dünyaya İlahiyatçı Yetiştiriyor"

72 ülkeden gelen öğrencilerin ev sahipliğini yapan Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) İlahiyat Fakültesi, her sene düzenlenen "Bursa Dünyaya İlahiyatçı Yetiştiriyor" programının bu yıl 7’ncisini gerçekleştirdi. 

"Bursa Dünyaya İlahiyatçı Yetiştiriyor"

Fethiye Kültür Merkezinde düzenlenen bu etkinliğin açılışında konuşan BUÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Kemikli, fakültelerinde birçok âlim, mütefekkir, sanatkar, edip, devlet adamı, politikacı, sanayici, iş adamı, din hizmetkarı ve hizmetçisinin yetiştiğini ifade etti. İlahiyat Fakültesi, programa Arnavutluk, Kırım, Togo, Türkmenistan ve Nijer'den gelen mezunlarını ağırladı. Programa katılamayan mezunlar ise memleketlerinden mesajlarını video ile ulaştırdılar.

Kemikli, konuşmalarının devamında ‘’Türkmenistan'dan 30 ve bazı balkan ülkelerinden gelen 6 öğrenciyle başlayan bu faaliyet 25 yılı aşkın süredir devam ediyor. Hali hazırda 750'den fazla mezun vermiş bulunmaktayız. Mezunlarımız arasında bakanlık yapanlar, bakan yardımcılığı yapanlar, öğretim üyeliği ve eğitim öğretimle dini hayatın çeşitli alanlarında görev alanlar bulunmaktadır. Fakültemizde konuk öğrenci olarak lisans programında 391 erkek, 301 bayan olmak üzere toplam 692 lisans talebesi bulunuyor. Lisansüstü programlarında ise toplam 269 kayıtlı öğrencimiz bulunmaktadır’’  açıklamalarında bulundu.

BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, milletvekili, akademisyenler ve öğrencilerin katıldığı etkinlik, Uludağ ilahiyat fakültesi öğrencilerinin musiki grubunun icra ettiği ilahiler, musikiler; misafir öğrencilerin de hazırlamış olduğu şiir ve skeçlerle devam etti.

Yayın Tarihi: 01 Mayıs 2019 Çarşamba 14:00
YORUM EKLE

banner19

banner36