Bünyamin Doğruer Bursa'da

Bursa ayda bir gerçekleştirilen Edebiyat Akşamları programı 27 Kasım Çarşamba günü şair Bünyamin Doğruer ile devam ediyor.

Bünyamin Doğruer Bursa'da

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ. tarafından İbrahim Paşa Kültür Merkezi’nde ayda bir gerçekleştirilen Edebiyat Akşamları programı şair Bünyamin Doğruer ile devam ediyor.  27 Kasım Çarşamba günü saat 19.00’da düzenlenecek olan programı Cevat Akkanat yönetecek.

Estetik algı ile muhteva unsurlarını şiirde başarıyla sentezleyebilen ender şairlerden birisi olan Bünyamin Doğruer, Diriliş akımının temsilcileri arasında sayılıyor. Sezai Karakoç’un açtığı yoldan, ona farklı ses ve renkler ekleyerek ilerleyen Doğruer, şairliğin bir şuur işi olduğunu hem şiiriyle hem de hayatıyla sergiliyor. Yazdığı şiirin bedelini hayatının farklı sahnelerine nakşeden şairimiz Davudî sesle hüznü birlikte yüklenmiş şiirlere imza atıyor. Onun şiiri bir yandan bu dünyanın çileli yüzünü taşırken diğer yandan Kur’anî bilincin sağaltıcı yükünü taşıyor.

Cevat Akkanat’ın Bünyamin Doğruer’e hayatı, sanatı ve eserleri üzerine soracağı sorularla gelişecek olan Edebiyat Akşamları, dinleyicilerin şaire yönelteceği sorularla tamamlanacak…

 

Cansu Çınar haber verdi

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2013, 00:27
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13