Bu yarışmanın soruları Kur'an'dan

2011 yılında düzenlenen ve büyük ilgi gören "Okuyorum, Yarışıyorum; Kur‘an Meali Bilgi Yarışması'nın bu yıl ikincisi düzenleniyor.

Bu yarışmanın soruları Kur'an'dan

Sivas Ahlak Kültür ve Çevre Derneği (AKÇED), Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak Platformu ve Sivas İmam Hatip Liseleri Mesleki Tanıtım Kulüpleri işbirliği ile 2011 yılında düzenlenen ve büyük ilgi gören "Okuyorum, Yarışıyorum; Kur‘an Meali Bilgi Yarışması'nın  bu yıl ikincisi düzenleniyor.  

Yarışmaya katılım şartları

Platform sözcülerince yapılan açıklamaya göre yarışmaya; Sivas merkezindeki orta öğretim ve yükseköğretimdeki tüm kız ve erkek öğrencileri ve genel olarak halkımızdan isteyenler katılabilecekler.

Yarışma katılımcıların konumlarına göre; İmam-Hatip Lisesi öğrencileri ve genel katılımcı olmak üzere iki kategoriye ayrılarak yapılacak.“Genel katılımcı” grubunda katılmak isteyenler, Ahlak Kültür ve Çevre Derneğinden “Başvuru Formu”nu alıp dolduracak ve dernek görevlisine teslim ederek başvuru yapmış sayılacaktır. İmam Hatip Lisesi öğrencileri ise kendi okullarının idaresinden ve Mesleki Tanıtım Kulübü rehber öğretmenlerinden alacakları “Başvuru Formu” nu doldurarak yine kendi okullarının idaresine ve Mesleki Tanıtım Kulübü rehber öğretmenlerine teslim ederek başvuru yapmış sayılacaktır. Yarışmaya son başvuru tarihi 29 Şubat 2012 Çarşamba olarak kaydedilmiş.

Ayrıca internet ortamından da başvuruların kabul edileceği belirtilerek internet üzerinden online başvuru yapanların başvurularının alındığını gösteren e-posta, e-mail adreslerine gönderileceği belirtilmiş.

Yarışmanın Ödülleri:

Her iki grupta:

1’nciye: 14 Günlük Umre Ziyareti 

2’nciye: 1 Adet Dizüstü Bilgisayar  

3’üncüye: Dijital Fotoğraf Makinesi        

Ayrıca her gruptan ilk 100 kişiye “Feyzu’l- Furkan” Kur’an-ı Kerim Meali ve ilk 25 kişiye kol saati verilecektir.

Yarışmanın ayrıntıları için: http://www.sivasakced.com

 

Sefa Toprak haber verdi

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2012, 00:13
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13