Bu derginin bir farkı var

Bigem'li gençler bir dergi yayınına başlamışlar.

Bu derginin bir farkı var

Bilge Gençlik Merkezi'nin genç direniş erleri tarafından çıkartılıyor Manifesto Dergisi... Mevsimlik olarak yayınlanan derginin yazar kadrosunun tamamına yakını liseli ve üniversiteli gençlerden oluşmakta. Yazıların kalitesine bakıldığında sanki usta yazarların kalemlerinden dökülen yazılarla karşılaşıyor insan...Manifesto Dergisi

Somut dergi faaliyetlerinin yanısıra, interaktif ortamdan da yararlanan gençler, yazıportal ve e-dergi oluşturmuş kendilerine. Elden ulaşmayan dergilere, Dünya'nın her yerinden ulaşma şansı doğuyor böylece okurlarına...

www.manifestodergisi.com adresinden söz konusu siteye sizler de ulaşabilirsiniz.

Bahar sayısının çalışmalarını tamamlayan Manifesto Dergisi genel yayın yönetmeni Enes Kafadar, amaçlarını bizlere şöyle açıklıyor:

Zaman olgusu sürekli insan zihninde değişmekte ve bu olgu içine akıl almayacak değişimler, vakıalar ve düzenler girmektedir. Sürekli gelişim içerisinde olan “küreselleşme” zaman olgusunu çok daha farklı sistematiğe taşıyarak, köşe kapma yarışı perspektifinde bir görünüme bürümüştür. Zaman içinde zamana köle olmamak; sağlam köşe kapmakla mümkün olacaktır.

Değişimin takibi namümkün boyutta hızlı olması tabi ki zamana ayak uydurmayı zorlaştırmakta, devletlerin çizeceği stratejiyi de bir hayli önemli konuma taşımaktadır. Bu akım çerçevesi içinde köşesi halihazırda sağlam olan Türkiye Cumhuriyeti’nin belirleyeceği strateji bir çok ülkenin de strateji haritasına yön verecek bir niteliktedir.

Türkiye genç ve etkin bir demografi yapısına sahiptir. Genç kadro; geni gereği söz sahibi olmaya ve belirleyici hamlelerde etkileyici bir faktör olmaya meyillidir. Günümüzde cereyan eden uluslararası olayları en iyi analiz etmesi gereken gurup da bu gençliktir. Her türlü bozuk eğitim sistemini ayakta pranga olmaktan çıkararak birlik ve mutabakat içinde donanımlı bir gençlik, zaman kavramına yeni ve daha verimli bir anlam kazandırabilecektir.

Bulunduğu köşede daha aktif ve belirleyici nitelikte durması gereken Türkiye’nin sahip olduğu bu genç dinamizm üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getirmeli ve Dünya'da cereyan eden bu dışlamacı, çaptırmacı tutumun inandırıcı görüntüye taşınması önlenmelidir. İşte bu anlayış ve farkındalık ile atıldı Manifesto Dergisi'nin temelleri... Gençlerin fikirlerini duyurabilme imkanı, yarının söz sahibi olacak gençlerini, yarına daha iyi hazırlamak için başladık çalışmalarımıza.

Rabbim nefesimizi baki ve feyizli kılsın...

Osman Erken haber verdi

 

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2011, 01:51
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat Genç
Murat Genç - 9 yıl Önce

Dergiden elime ulaşmıştı. Burada görünce de hoşuma gitti. Gençler boş durmuyor. Allah razı olsun ...

banner19

banner13

banner26