Bu ay 'Kıyamet' İktibas ediliyor

İktibas dergisinin Yorum bölümünde bu ay, think-tank olarak bilinen ve dünya siyasetinde önemli bir yer edinen Düşünce Kuruluşlarına dikkat çekiliyor.

Bu ay 'Kıyamet' İktibas ediliyor

İktibas dergisinin Yorum bölümünde bu ay, think-tank olarak bilinen ve dünya siyasetinde önemli bir yer edinen Düşünce Kuruluşlarına dikkat çekiliyor. Batıdan dünyaya yayılan ve kimilerince ‘kiralık silahlar’ olarak tanımlanan bu düşünce kuruluşlarının yönlendirici etkileri üzerinde durulan Yorum’da politik odaklı olmalarına karşın agresif pazarlama teknikleri uygulayan bu kuruluşların çalışmalarının Türkiye’yi ve Müslümanları da yakından ilgilendirdiği noktaların altı çiziliyor.

“Manipülasyon Nesnesi Haline Getirilen Toplumlarımız” başlıklı yazısında Atasoy Müftüoğlu, “Zihinsel kölelik sürdüğü için her şeyi konuşuyoruz; ancak en hayati, vazgeçilemez, savsaklanamaz sorunumuzu konuşmuyoruz. Aziz İslam’ın, bir din olduğu kadar devlet/toplum/ekonomi/siyaset olarak yapılandırılması gerektiğini gündeme getiremiyor, savunamıyoruz” diyor.

Kıyamet konusunda Mehmed Durmuş imzalı Kavram bölümü ile birlikte, kıyamet konusunu işleyen yazıların yoğun olarak yer aldığı dergide Murat Kirişci, Mustafa Bozacıoğlu, Bünyamin Zeran, Ahmed Kalkan ve Şükrü Hüseyinoğlu’nun da yazıları bulunuyor.

Zengin bir sanat edebiyat sayfasına sahip İktibas’ın bu sayısında el-Cezire’den bir çeviri de yer alıyor.

 

Fatma Ünal haber verdi

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2012, 22:34
YORUM EKLE

banner19

banner13