'Bozkırın Tezenesi' Neşet Ertaş, Memleketi Kırşehir'de Anılacak

Türk halk müziğinin unutulmaz ismi, 'Bozkırın Tezenesi' Neşet Ertaş, memleketi Kırşehir'de, '2. Neşet Ertaş Kültür Sanat Festivali' ile anılacak. Festival açılışı 3 Ağustos'ta, Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın, bakanlar, bürokratlar ve birçok sanatçının katılımı ile gerçekleşecek.

'Bozkırın Tezenesi' Neşet Ertaş, Memleketi Kırşehir'de Anılacak

Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kırşehir Valiliği, Kırşehir Belediyesi ile Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi işbirliğiyle 3 Ağustos-5 Ağustos  tarihleri arasında düzenlenecek 2. Neşet Ertaş Kültür Sanat Festivali'nin hazırlıkları devam ediyor.

Festivalin açılışına ve merhum sanatçı Neşet Ertaş'ı anma programına, Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi ev sahipliği yapacak. Açılışa, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile bakan, bürokrat ve sanatçıların katılacağı bildirildi. Festival kapsamındaki konserlerin de Kırşehir Cacabey Meydanı'nda yapılacağı belirtildi.

3 gün sürecek festivalde Neşet Ertaş'ın üç kelimeyle özetlediği hayat felsefesi 'sevgi, saygı ve hoşgörü' çerçevesinde konserler, söyleşiler ve panellerin yanı sıra ödül töreni yapılacak. Kırşehir'de halk meydanlarında yapılacak etkinlikler, ücretsiz takip edilebilecek.

Yayın Tarihi: 30 Temmuz 2018 Pazartesi 11:29 Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2021, 10:46
YORUM EKLE

banner19

banner36