Biyografi nedir ne değildir?

“Bâbıâli Sohbetleri”nde 12 Ocak 2012 Perşembe günü Mahmut Çetin ile edebiyatın önemli türlerinden olan “Biyografi” konusu işlenecek.

Biyografi nedir ne değildir?

Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER)’nin “Bâbıâli Sohbetleri”nde bu defa edebiyatın önemli türlerinden olan “Biyografi” konusu işlenecek. Bu konuda çok değerli çalışmalar yapmış olan Mahmut Çetin ise konuşmacı olacak. Toplantı 12 Ocak 2012 Perşembe günü saat 18.00’de Timaş Kitap Kahve’de gerçekleşecek. Sohbet toplantısını Tarih ve Düşünce dergisinin yayın yönetmenliğini yapan Mehmet Fatih Can yönetecek.

İki yıldan beri aralıksız olarak Cağaloğlu’nda devam eden “Bâbıâli Sohbetleri” büyük ilgi görmeye devam ediyor. Sohbet toplantılarının 85’ncisinde, araştırmacı yazar ve biyografik çalışmalar yapan Mahmut Çetin konuşacak. Çetin, başlangıçtan beri bu sahada yaptığı faaliyetlerden, biyografik kitaplarından ve kurduğu biyografi.net sitesinden bahsedecek, bir bilim dalı olarak “biyografi”nin önemine temas edecek. Mahmut Çetin son olarak yeni yayımlanan Biyografi Kitabı isimli kitabının muhtevasını anlatacak. Türkiye’de biyografi alanında yazılan ilk eser Biyografi Kitabı’nda biyografinin tanımı, özellikleri, biyografi ve belge ilişkisi, biyografi yazımının süreçleri, tarihte ve günümüzde biyografi, biyografinin diğer alanlarla ilişkisi, biyografi kimlik ilişkisini dile getirilecek. Mahmut Çetin, bu eseriyle yıllardır süren biyografi yayıncılığının birikimini okuyucularıyla paylaşacak.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2012, 23:06
banner12
YORUM EKLE

banner19

banner13