BİSAV yetimlere yer açıyor

BİSAV'da bugün dünyanın farklı bölgelerinde yetimlerin yüz yüze kaldıkları sorunlar ve çözüm yolları konuşulacak

BİSAV yetimlere yer açıyor

 

Bilim ve Sanat Vakfı, 25 Nisan Çarşamba günü çok özel bir etkinliğe kapılarını açıyor. Sevgili Peygamberimiz’in (sav) yetimlere vermiş olduğu değer idrak edildiğinde Kutlu Doğum Haftası’nın akabinde gerçekleşecek olması da etkinliğe ayrı bir mana katıyor.

Bisav’ın Küresel Araştırmalar Merkezi (KAM), İHH Başkan Yardımcısı ve Yetim Birimi Başkanı Murat Yılmaz’ın iştirakiyle küresel siyaset ve ekonomiyle doğrudan olmasa da dolaylı bağlantısı bulunan daha insani bir meseleyi, yetimleri gündemine taşıyor. “Yetimlere Dünyanızda Yer Açın” programında, uzun yıllardır konuyla ilgili faaliyetleriyle dikkat çeken, sponsor aile uygulamasını başlatan ve dünyanın farklı bölgelerinde yetimhaneler açan İHH’nın bilgi ve tecrübelerinden hareketle "yetimlik nedir, yetimliğin sebepleri nelerdir, dünyanın farklı bölgelerinde yetimlerin yüz yüze kaldıkları sorunlar ve çözüm yolları nelerdir" gibi birçok soru ele alınacak.

İlgi duyan herkese açık olan toplantı, Bilim ve Sanat Vakfı’nın Şakir Kocabaş salonunda, saat 18.30’da gerçekleştirilecektir.

 

Emine Oğuz haber verdi

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2012, 22:59
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13