Birnokta'da hikâye çıkartması var

Birnokta'nın Şubat sayısında hanım hikâyecilerin imzasını taşıyan 6 taze hikâye okurlarla buluşuyor.

Birnokta'da hikâye çıkartması var

Birnokta edebiyat dergisi, nokta nokta umut büyütmeye devam ediyor. 145. Birnokta'da bu ay hikâye çıkartması var. Hanım hikâyecilerin imzasının çoğunlukta olduğu 2014 Şubat sayısında; (Kırık Aynalar) Selvigül Kandoğmuş Şahin, (Yitip Giden) Sevil Tepe, (Ay/Gün/Yıl-Saat:Dakika) Ayşegül Ergül ve (Durup Dururken Akşam) Aliye Akan'ın hikâyeleri yanında, Tuncay Günaydın (Perdeli Yaşam) ve Müştehir Karakaya'nın (Sokak Nasıl “Sukak” Oldu?) hikâyeleriyle, 6 taze hikâye okurlarla buluşuyor.

Ve elbette şiirler... Usta şairler ve genç kalemler yine bir arada, Birnokta'da.

Usta Şair Cahit Koytak'ın Terzi Çırağı isimli şiiriyle başlıyor dergi. Şiir geçidi, bir başka usta şairin, Mustafa Özçelik'in Rüya isimli şiiriyle devam ediyor. Gür sesli şiirlerin şairi Cumali Ünaldı Hasannebioğlu'nun bir ölüm güzellemesi olan Bir Mevsim Şarkısı / Güzel Hayat şiirini, Özcan Ünlü'nün akışını sürdüren nehir şiiri Ben Meseli-15 izliyor. Şiiriyle ve nesriyle kendine özgü bir ses oluşturan Hüseyin Akın da Şiir Hakkı şiiriyle, Birnokta'nın bu sayıdaki korosunda yerini alıyor. Abdurrahman Adıyan - Kırmızı Yağmur, Sıddık Ertaş - Gel, Kadir Sarıkaya - Birinci Maddenin İkinci Fıkrasının Teferruatlı İzahı, Berat Bıyıklı - Merkezkaç, Fatih Kınalı - Bekârlamalar, İbrahim Eryiğit - Es-Selâm, Kavoos Hassanli'den yaptıkları çeviriyle Mahmut Feyzi ve Fatih Türkyılmaz da eserleriyle koroya ses veren diğer kıymetli isimler.

Altı hikâye ve oniki şiirle beraber, E. Fatma Açıkgöz “Safran Çiçeği(m)” adlı deneme yazısıyla, Mehmet Kurtoğlu ise yine bir Shakspeare oyunu incelemesi olan Kral ve Piç (Kral John’un Yaşamı ve Ölümü) ile yer alıyor Birnokta'nın Şubat sayısında.

Yayın Tarihi: 03 Şubat 2014 Pazartesi 20:36 Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2014, 20:36
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner26