Birdirbir'de sır tutmaca

Türkiye'nin ilk ve tek eğlenceli din eğitimi ve kültürü dergisi Birdirbir'in, 'sır tutma' konulu 49. sayısı çıktı..

Birdirbir'de sır tutmaca

Birdirbir Dergisi’nin 49. Sayısı Çıktı!

Türkiye'nin ilk ve tek eğlenceli din eğitimi ve kültürü dergisi Birdirbir’in, “sır tutma” konulu 49. sayısı çıktı. Yazı işleri müdürlüğünü Alpaslan Durmuş’un, editörlüğünü ise Hatice Işılak’ın yaptığı derginin yazarları arasında Aslıhan Atik, Esra Nur Uçkan, Dudu Ekinci Demir, Hatice Ayar gibi isimler yer alıyor.

Birdirbir Sayı 49Birdirbir Sayı 49Birdirbir Sayı 49Birdirbir Sayı 49
Birdirbir Sayı 49Birdirbir Sayı 49Birdirbir Sayı 49Birdirbir Sayı 49

Resimleri büyütmek için üzerini tıklayın

49. Sayıda Neler Var?

Ey Gafur!

“Bir kutu yapsam, bütün kusurlarımı toplayıp içine atsam. Emret meleklerine: Götürsünler uzayın sonsuz derinliğine, bir sır olarak kalsın, aramızda Sen’ inle”. Neriman Karatekin’in bu güzel duasına, usta çizer Hasan Aycın’ın çizgisi eşlik ediyor.

Çizgi Öykü: Mustafa

Ahmet’i zindandan kurtarmak için yola çıkan Kadı Efendi ve Mustafa’nın yolculukları esnasında yaşadıkları macera dolu olaylar okuyucuyla buluşuyor.

Sır Tutabilir misin?

Dudu Ekinci, Hayat Bilgisi bölümünde hadis ve ayetler çerçevesinde sır konusunu ele alıyor. Bu bölümde okuyucular sır hakkında detaylı bilgilere sahip oluyor.

Çok İlginç Sorular

Muhammet Sevra Durmuş ve Semih Edis hazırlıyor, Yahya Alakay çiziyor, ilginç sorular önce kafaları karıştırıyor, sonra güldürüyor. Derginin en ilginç sayfası olan bu bölümde yer alan ilginç sorulardan biri şöyle: Aşağıdakilerden hangisi sırdır? Şimdi de seçenekleri görelim: a) hepsi, b) hiçbiri, c) birkaçı, d) biri.

Birdirbir Hediye Yağmuruna Devam Ediyor! 

Birdirbir dergisinin, bu sayısındaki ödüllü bulmacasını doğru cevaplayan tam 30 kişiye Ahmet Mercan’ın yazdığı birbirinden güzel tam dört kitap birden hediye ediliyor. Okuyuculara da ödüllü bulmacayı çözüp dergiye göndermek kalıyor.

Ayrıntılı bilgi için:

Tel&Faks: 0216 481 3023

E-posta: [email protected] ; Web: www.birdirbirdergisi.com

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2010, 18:29
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner26