Bir YouTube kanalı: Gül mûsikîsi

Gül mûsikîsi kanalı dünyanın dört bir yanından H.z Peygamber’e (sas) yazılmış söylenmiş kasideleri, mevlid-i şerifleri  bizlerle paylaşıyor. Şeymanur Aktaş’ın haberi.

Bir YouTube kanalı: Gül mûsikîsi

Mûsikî’nin kalbe ve hâle tesiri derindir. Bu sebeple Mevlânâ Hazretleri “Mûsikî Allah âşıklarının ruhlarının gıdasıdır. Zira mûsikîde Allah’a ulaşma ümidi vardır” buyurmuştur. Muhabbet-i Muhammediyye’yi kalbimizde ve hayatımızda daha derin yaşayabilmek, her dâim onu anabilmek için “gül mûsikîsi” isminde bir koleksiyon oluşturulmuş. Peygamber Efendimiz sallahu aleyhi ve sellem için yazılmış kaside, ilahi, salavat ve naatlardan oluşan bu koleksiyon, Peygamber âşıkları için bir YouTube kanalı olarak paylaşıma açıldı. Asırladır edebiyatımızda Peygamber Efendimiz gül ile anıldığı için kanal bu ismi almış.

Dünyanın dört bir yanından Arapça, İngilizce, Urduca, Japonca, Malayca ve Türkçe dillerinde birçok farklı kasideleri, pek kıymetli şeyh efendilerin ses kayıtlarını, Türk musikisinin en değerli yerine sahip mevlîd-i şerifleri, tüm Müslüman coğrafyasında okuna gelen kaside-i bürdeyi ve Suriyeli münşidatların okudukları naatları kanal üzerinden paylaşılıyor.

Kâni Karaca’dan Sedat Anar’a, Şeyh Muhammed Yakûbi’den Cinuçen Tanrıkorur’a, Yusuf İslam’dan Özer Özel’e ve Ali Keleer’dan Şeyh Abdulhâkim Murad’a kadar geniş bir yelpazeye sahip bu seçki bize aynı zamanda Peygamber sevgisinin çok farklı tezahürlerini gösteriyor. Dilimizin, dimağımızın, gönlümüzün ve zikrimizin hep Peygamber Efendimiz aleyhissalâtü vesselâm ile birlikte olması dileğiyle, iyi dinlemeler efendim!

Kanalın linki: https://www.youtube.com/channel/UCrS5dxDjafz_utQapAMpUpw/videos

Şeymanur Aktaş

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2018, 17:31
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26