'Bir sahabe gibi yaşamalıyız'

Gazeteci- yazar Ahmet Taşgetiren Başakşehir Belediyesinin düzenlediği “Resulullah’a hazır mısınız?”’ adlı programa katıldı.

'Bir sahabe gibi yaşamalıyız'

Başakşehir Belediyesinin düzenlediği “Resulullah’a hazır mısınız?”’ adlı programa katılan gazeteci- yazar Ahmet Taşgetiren, Peygamber efendimizle kuracağımız ilişkinin, Müslümanlığın ilk yıllarındaki gibi olmasını istedi.

Taşgetiren, “Peygamber Efendimizin vefatından bu yana 1441 yıl geçmesine rağmen bugün Ku’ran-ı Kerim ayetlerini ondan dinleyen bir sahabe gibi yaşamalıyız. İslamiyet’ten önceki toplumlarda insanlık, insanlığını kaybetmiş ve insan kirlenmişti. Peygamber Efendimiz insanlığını kaybetmiş insanları arındırmak için Allah’ın elçisi olarak gönderildi. Sahabeler Allah’ın ayetlerini direk peygamber efendimizden dinlediler ve iman ettiler” dedi.

Aradan 1441 yıl geçmesine rağmen bugün Peygamberimizle olan gönül ilişkisi nasıl olmalı sorusuna cevap aranmasına dikkat çeken Taşgetiren, “Bugün Peygamber Efendimizle kuracağımız ilişkide öncelikle kendi içimize bakmalıyız. Biz ne haldeyiz? Temiz miyiz?” sorularını cevaplamalıyız. İyi bir Müslüman olmak için İslamiyet’ten önceki her şeyi bırakıp İslamiyet'le kendimizi yeniden inşa etmeliyiz. Peygamberimiz yanımızdaymış gibi bir gönül iklimi kurmalı ve hiçbir kelimesi yere düşmeyecek şekilde onu dinlemeliyiz. Her seher vaktinde tap teze bir imanla Allah’ın yüceliğini kalbimizde hissetmeliyiz” diye konuştu.

 

Burak Gültekin haber verdi

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2012, 20:49
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13