Bir Nokta'nın 144. sayısı çıktı

Birnokta edebiyat dergisi yürüyüşünü sürdürüyor.

Bir Nokta'nın 144. sayısı çıktı

Birnokta edebiyat dergisinin 144. sayısı çıktı. 2014 Ocak sayısı, Cahit Koytak'ın "Suyun Kaynağına Doğru" şiiriyle başlıyor. Adem Kandemir - Kendi Şarkını söyle, Nurettin Durman - Değil Mi Ki Ölüm Var, Bünyamin Durali - Yakarış Şiir(ler)i, Suavi Kemal Yazgıç - Dünya Hayatı, Fatih Kınalı - Emekçisi, İbrahim Yolalan - Bulanık Göç, Tuncay Günaydın - Sağlık Durumu, Ali Yasin Güzey - Bir Kalbin Sana Akan Pompası, Kemal Can Açık - Hesabı Getirin Lütfen, Resul Tamgüç - Nehir Hikâyesi ve İbrahim Eryiğit - El-Melîk şiirleriyle, Aliye Akan "Üç Yudum Su Eylül", Hüseyin Alioğlu "Molla", Cemal Kılınç "Atanmış Soyadı" ve hikâyede yeni bir kalem olan Ayşegül Ergül "Ondan Sonra" isimli hikâyeleriyle yer alıyorlar.

Mehmet Kurtoğlu, Huysuz Kızdan İtaatkâr Kadına başlıklı yazısında Shakespeare'in "Hırçın Kız" isimli oyununu inceliyor. Necmeddin Atlıhan ise "Tütüncü Mehmed Efendi Günlüğü"nün ikinci yazısıyla, şehrin hafızasından okurlara su taşımayı sürdürüyor.

Yaşamak ve Yazmak başlıklı yazısında Murat Soyak, çocukluğundan bugüne kadarki yazı serüvenini her zamanki samimi ve içten üslûbuyla okurlarla paylaşıyor.

Derginin kapağındaki görsel, 4 Temmuz 1895 Servet-i Fünûn da yer alan Libade Suyu'nun fotoğrafı.

Derginin sunuş yazısında belirtildiği gibi, Birnokta bu sayıdan itibaren dağıtım şirketine verilmeyecek. Derginin temin edilebileceği kitabevlerinin bir kısmının listesi ise dergide mevcut.

Dergiyle ilgili diğer gelişmeler ve detaylar @ist_birnokta adlı twitter adresinden takip edilebilir.

YORUM EKLE