Bir mağduriyetin tanıklığını anlatacak

Yazar Hüda Kaya, yeni çıkan kitabı “Başörtüsüne Özgürlük Yolunda-Görülmüştür” ile ilgili olarak 22 Ocak 2012 Pazar günü sadece bayanlara yönelik bir söyleşi gerçekleştirecek.

Bir mağduriyetin tanıklığını anlatacak

Yazar Hüda Kaya başörtüsü sorunu dünü ve bugünü ile anlattığı ve Düşün Yayınlarından 2 cilt halinde yayınlanan ''Başörtüsüne Özgürlük Yolunda-Görülmüştür'' kitabıyla ilgili olarak Sakarya Dayanışma Derneğinde bir söyleşi gerçekleştirilecek.  

Sakarya Dayanışma Derneği’nde 22 Ocak 2012 Pazar günü sadece bayanlara yönelik düzenlenen program saat 13.00’te başlayacak.

Etkinlik adresi Kömürpazarı Caddesi, Özçiftçi Pasajı, Kat:1 Adapazarı . (Ağa Camii’nin karşısındaki Bilge Hastanesi’ni Ozanlar istikametine doğru biraz geçtikten sonra Eczane ve Foto Bulut’un yanındaki pasaj).

Hüda Kaya, kitabıyla ilgili tanıtım programında kendisinin birebir yaşadığı bir olaydan hareketle, 28 Şubat süreci ve başörtüsü paralelinde bir kitap ortaya çıktığını belirterek “Başörtüsü deyince sadece üniversiteleri hatırlıyoruz. Başörtüsü bizim hayatımızın her alanında bir duruş, bir direniş, bir kişilik gerektiren bir mevzu. Başörtüsü mücadelemiz, duruşumuz ve direnişimiz bizim adalet arayışımızın, hakkı savunuşumuzun sadece bir alanı. Bu eserde yer alan, bizim başörtüsü ile ilgili yaşadıklarımıza yönelik kaleme alınabilen sadece bir alan.'' demişti.

 

Beytullah Önce haber verdi

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2012, 21:57
YORUM EKLE

banner19

banner13