Bir Boğaziçililer mi bişey yapacak

Boğaziçili öğrencilerin yapmış olduğu 'Kitap Ayracı Projesi' güzel sonuçlar alarak devam ediyor!

Bir Boğaziçililer mi bişey yapacak

“Yol açık” dediler ve yola çıktılar. Gayeleri,  önce Allah rızası, sonra Afrika’da katarakt yüzünden kapanmış gözleri ışığa kavuşturmaktı Allah’ın izni ile.  Meryem Akbaş fikri sundu, Merve Çirişoğlu ve Tuba Altan çizimleri yaptılar. Pek çok gönül dostu da kesti, biçti, sattı, aldı… Ve hayra ortak olmak isteyenler arttıkça, bereket de çoğaldı.

Yetimhaneye destek!

Hedefleri, İHH aracılığı ile Afrika’da yürütülen katarakt ameliyatı projesine destek vermekti. Bir aylık sıkı bir çalışmanın neticesinde, sadece 3TL’ye sattıkları ayraçlardan 20 ameliyatlık parayı kazanıp İHH’ya teslim ettikten sonra hedeflerine ulaşmalarına rağmen hız kesmeden ayraç yapımına devam ettiler. Ve bundan böyle de kazanacakları paraları İHH’nın Afrika-Malavi’de açacağı yetimhaneye vakfetmeye karar verdiler. 25 Mart’ta yetimhanenin inşası için kazandıkları ilk 4.000 TL’yi ve ardından 1 Nisan'da 2.000 TL'yi  yetimhane için hesaba yatırdılar ve proje için gerekli miktar olan 45.000 € tamamlanana kadar da çalışmaya devam edeceklerinin duyurusunu yaptılar.

25331

Siz de desteklemek ister misiniz?

Türkiye’nin her bir noktasına kargoyla kitap ayracı gönderen öğrenciler, “bereket” kelimesini n ne olduğunu idrak etmiş oldular. “Ben de okulumda, iş yerimde, arkadaş çevremde bu ayraçlardan satabilirim!” diyen yüzlerce duyarlı insanın “kitap ayracı seferberliği”ne nasıl dâhil olduklarına şahit oldular.

Eğer siz de yetimhaneye bir “tuğla” koymak isterseniz, kitapayraciprojesi@gmail.com adresine mail atabilir, siparişlerinizi verebilirsiniz. Ayrıca projedeki gelişmeleri daha etkin takip edebilmek için facebook üzerinde oluşturulan sayfayı  http://www.facebook.com/Kitapayraciprojesi adresinden izleyebilirsiniz.

Sana Allah yolunda ne harcayacaklarını soruyorlar. De ki: “Hayır olarak ne harcarsanız o, ana-baba, akraba, yetimler, fakirler ve yolda kalmışlar içindir. Hayır olarak ne yaparsanız, gerçekten Allah onu hakkıyla bilir.” (Bakara / 215 ) ayetinden yola çıkacak gönüldaşların bu kampanyaya daha büyük ivme kazandıracaklarını düşünüyorum.

 

 

Ayşenur Yalınkılıç haber verdi

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2011, 13:40
banner12
YORUM EKLE
YORUMLAR
kaan kaan
kaan kaan - 8 yıl Önce

arkadaşları bu güzel ve hayırlı davranışlarından dolayı tebrik ediyorum.
Ellerine yüreklerine sağlık.
Rabbim yardımcıları olsun ...

banner19

banner13