BeyazBulut dergisinin 20. sayısı çıktı

BeyazBulut dergisinin Ocak-Şubat 2017 tarihli 20. sayısı çıktı.

BeyazBulut dergisinin 20. sayısı çıktı

Her yaştan çocuklar için çıkan BeyazBulut çocuk edebiyatı dergisi, yeni tasarımı ve artan sayfa sayısıyla yeni yayın dönemine girdi. Derginin Ocak-Şubat 2017 tarihli 20. sayısı çıktı.

Beyaz Demirci’nin Bismillah şiiriyle başlayan dergide ayrıca Mahmut Bıyıklı’nın kaleminden Unutkan, Fatma Nur Yılmaz imzalı Dağlar Dağlar, Rasim Demirtaş’tan Küçük Çocuk ile Mustafa Ruhi Şirin’den Çocuk Kalbimdeki Kuş isimli şiirler de yer alıyor. Mustafa Ökkeş Evren de Hiç “Hak”sız Olur mu Çocuklar? diye soruyor ve çocuk hakları listesini okuyuculara sunuyor.

Derginin yeni sayısında Pınar Başar Ünlüer’den Gogo’nun Dönüşü, Rabia Gülcan Kardaş’tan Bir Yaprak, Meryem Uçar’ın kaleminden Bir Pare Kaç Para? ve Zekiye Çoban imzalı Dedemin İlk Çayı öyküleri de bulunuyor.

Derginin 20. sayısına yeni bir çizgi roman daha eklenmiş: Tahta Kılıç Destanı. Ümit Yaşar Özkan’ın yazıp Mustafa Şahin’in resimlediği Tahta Kılıç Destanı’nda Kerem’in maceraları, çizgi roman seven okuyucularını bekliyor.

Yeni sayıda M. Ahmet Demir’in çizdiği derginin en Sessiz Masal ve Fatih Turanalp imzalı Fil Hakika ve Bit Tabi’nin maceraları, Fersude İklim’in yazıp Sıddıka Tasa’nın çizdiği Ah Şu Dedem sayfası dergideki diğer çalışmalar.

Dergide ayrıca Zekeriya Tamir’in yazıp Muhammet Tasa’nın Arapçadan çevirdiği Nehir Neden Dilini Yuttu? masalıyla beraber Sümeyra Turanalp’in Ali Baba Nerede?, Ayşe Sevim’den Tarık’ın Gölgesi, Tuba Dere’nin kaleminden Tipini Beğenmeyen Tiki masalları da mevcut.

Beyaz Mikrofon bu sayıda çocuk dostları, Erdem Börekçi ve İkbal Doğan’a soruyor: “Eğitimde sınavlar şart mı, sınavsız bir eğitim hayal edebiliyor musun, mesleğini nasıl seçmek isterdin?” Melih Tuğtağ’ın hazırladığı Hayvanlık Hâli köşesinde kurbağaları ağırlarken Morkabak Kitabevi’nde Kitapçının Kedisi Hurşit, kitap okumanın zararlarını aktarıyor.

Yayın Tarihi: 08 Şubat 2017 Çarşamba 12:18 Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2017, 12:28
banner25
YORUM EKLE

banner26