Benim adım Rachel Corrie

Filistin'de İsrail Buldozerinin Altında Kalarak Yaşamını Yitiren Amerikalı Barış Gönüllüsünün Hayatı Sahnede!

Benim adım Rachel Corrie

 

Rachel Corrie, 2003’te üniversite öğrencisiyken Uluslararası Dayanışma Hareketi’ne (International Solidarity Movement) katılarak barış gönüllüsü olarak Filistin’e gider. 16 Mart 2003’te Filistinli bir ailenin evinin yıkılmasını "şiddete" başvurmadan engellemeye çalışırken bir İsrail buldozeri tarafından ezilerek can verir.

Rachel’in Filistin’e gidiş süreci, yaşadıkları, Rachel’in günlük ve mektuplarından derlenen öyküsü Türkiye’deki galası ile  27 Ocak  Perşembe saat 20’de Muammer Karaca Tiyatrosu’nda seyircisiyle buluşuyor. Daha önce basına özel bir gösterimi yapılmıştı.

"Benim Adım Rachel Corrie "  ünlü İngiliz aktör Alan Rickman ve The Guardian gazetesi editörü Katharine Viner tarafından derlendi.  Setenay Yener'in Türkçe'ye çevirip, oynadığı tek perdelik oyunu Turgay Kantürk yönetti. Oyunun prodüksiyonu A-Z Kültür Sanat Ajansı tarafından gerçekleştirildi.

"İnsanoğlunun en zor koşullar altında bile nazik, cömert güzel ve güçlü olabileceğini gösterebilen herkesten ilham almalıyız" diyen Rachel Corrie'nin hayatını anlatan oyun İstanbul'dan sonra tüm Türkiye'yi gezecek.

Tiyatronun nerelerde gösterileceğini ve gösterim tarihlerini www.benimadimrachelcorrie.com adresinden takip edebilirsiniz.

 

Murat Karaca haber verdi

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2011, 00:23
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26