Benden sonra ölüm gelir

Ölümden korkar mısınız? Ya sahnede görseniz? ANSE, Benden Sonra Ölüm Gelir ile sahneye çıkıyor.

Benden sonra ölüm gelir

23371 Ölüm... Ölüm, akıldan hiç çıkmayan ama her seferinde bir o kadar hazırlıksız yakalandığımız acı gerçek. Ölmek üzere olan Ressam Semih ile ölüm üzerine düşüneceğiz bu kez. Işık Süvarileri, Önden Giden Atlılar ve Ortaya Karışık gibi oyunları ve en son filme de çevrilen Eşrefpaşalılar’ı milyonlarca kişinin izlediği ANSE (Ankara Sanat Evi) yeni oyunu ile İstanbul’a geliyor.

Yazar ve yönetmen Serkan Öztürk’ün babasının vefatının ardından ölüm üzerine düşüncelerini anlattığı “Benden Sonra Ölüm Gelir” Muammer Karaca Tiyatrosunda 15 Ocak’ta gösterime giriyor.

2 perdelik dram olan oyunun süresi 1 buçuk saat. Oyunda Sibel Öztürk, Savaş Bayındır, Serkan Öztürk, Vural Arısoy, Kezban Türkan rol alıyor.

Oyundaki kahramanlardan birisi ‘Ölüm doğumla beraber gelir. Ölüm seni dünya gurbetinden alır, asıl vatanına götürür.” diyor. Yönetmen Öztürk de “Karamsarlık değil, umut aşılamak istiyoruz seyirciye. Hiç olmazsa yaşıyorsun, ölüme hazırlanabilirsin diyebilmek… Ya da sadece ölümü anlamaya çalışmak. Şu soruyu kendine sordurabilmek: Niçin yaşadım ve niçin ölüyorum?” diyor bir röportajında.

Ölüm üzerine düşünmek için haydi tiyatroya.

Biletler: mybilet.com’da

Toplu rezervasyon için 0533 217 30 66 nolu telefon aranabilir.

 

Ömer Faruk Pekuz haber verdi

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2011, 04:03
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26