Bedri Gencer, ÜNDER başkanı oldu

25 Mart 2012’de yapılan ÜNDER’in 27 Mart 2012’de yaptığı toplantıda Prof. Dr. Bedri Gencer, başkanlığa seçildi.

Bedri Gencer, ÜNDER başkanı oldu

25 Mart 2012’de yapılan ÜNDER’in (Üniversite Öğretim Elemanları Dayanışma Derneği) VI. Olağan Genel Kurul Toplantısında belirlenen yeni yönetim kurulunun 27 Mart 2012’de yaptığı ilk toplantıda Prof. Dr. Bedri Gencer, başkanlığa seçildi. Halen Yıldız Teknik Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Başkanı olan Gencer, Türkiye’nin önde gelen sosyal bilimcilerinden biri olarak biliniyor.

ÜNDER, karanlık 28 Şubat sürecinde üniversitelerde haksızlığa uğrayan öğretim üyelerinin haklarını savunma, “Yükseköğretim kurumlarında çalışan ve bu kurumlarda çalışmış olan öğretim üyeleri, öğretim görevlileri ve okutmanlar ile diğer tüm öğretim elemanları arasında her türlü dayanışma ve beraberliği sağlama” amacıyla Şefik Dursun, Cemal Şanlı, Mustafa Samastı, Yüksel Çavuşoğlu, Asım Kasapoğlu, İsmail Kıllıoğlu, Ali Demir, Zeki Çizmecioğlu, Hüseyin Yıldırım, Seyfettin Fakıoğlu, Yakup Çiçek tarafından 17 Haziran 1999’da kurulmuştu.

Tüzüğüne göre “Üyelerinin özlük haklarının ve sair hak özgürlüklerinin korunmasında ve bu konuyla ilgili sorunların çözümlenmesinde her türlü faaliyette bulunmak” üzere kurulan Derneğin başkanlığını uzun süre Prof. Dr. Şefik Dursun, daha sonra da Prof. Dr. Mustafa Samastı yürütmüştü.

ÜNDER’in yeni başkanı Prof. Dr. Bedri Gencer, derneğin, önemli bir değişim sürecinden geçen dünya ve Türkiye’nin gidişatına göre geliştireceği vizyon doğrultusunda misyonuna ivme kazandıracağını, üyelerin özlük haklarını savunmanın ötesinde üniversitelerin hızla arttığı ülkemizde yükseköğrenim ve bilim politikalarının geliştirilmesine katkıda bulunmaya çalışacaklarını söyledi.

 

Bünyamin Yıldız haber verdi

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2012, 20:24
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
tespih
tespih - 7 yıl Önce

teşekkür ederiz

seyfettin ünlü
seyfettin ünlü - 6 yıl Önce

Bedri Gencer dostumu, akademik düşünmenin dar kalıplardan kurtulması yönünde büyük bir boşluğun olduğu üniversite sahasında yeni kapılar ve düşünce ufukları açması dileklerimle tebrik ederim.

banner19

banner13