Bedri Gencer Konya'da

Bedri Gencer 30 Nisan Salı günü “Büyüsü Bozulan Dünyada Din” ve “Kentselleşme ve Dünyevileşme” konulu iki konferans verecek.

Bedri Gencer Konya'da

Bedri Gencer, çağımızın önde gelen Müslüman düşünürlerinden Fazlur Rahman'ın talebesi Alparslan Açıkgenç’in İslâm dünyasının en önemli beş düşünüründen biri saydığı seçkin bir ilim adamı. Bu yüzden aslen Konyalı bir ailenin çocuğu olan Gencer’i Konyalılar medâr-ı iftiharları olarak görüyor. Son yıllarda yurt içinde ve dışında sayısız programa katılarak konuşan, çağımız Müslümanlarının en hayatî problemleri hakkında yaptığı çarpıcı analizlerle insanları aydınlatan Gencer, bu hafta memleketi Konya’da iki programda konuşacak. İki programda da din ve kimlik krizi, kentselleşme-dünyevileşme ilişkisi gibi önemli konuları ele alacak.

Programların bilgileri şöyle:

“Büyüsü Bozulan Dünyada Din” konferansı, 30 Nisan 2013 Salı günü 14:00’da  Prof. Dr. Erol Güngör Konferans Salonunda. (Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi).

“Kentselleşme ve Dünyevileşme” konferansı, 30 Nisan 2013 Salı günü 18:30’da Kültürpark’taki yeni İl Halk Kütüphanesinde.

 

Yusuf Temizcan haber verdi

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2013, 01:09
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13