Bâbıâli'de Nezih Uzel yâd edilecek

Geçen hafta ebedî âleme uğurlanan gazeteci yazar ve bendir sanatkârı Nezih Uzel 10 Mayıs Perşembe günü yâd edilecek.

Bâbıâli'de Nezih Uzel yâd edilecek

Geçen hafta ebedî âleme uğurlanan gazeteci yazar ve bendir sanatkârı Nezih Uzel vefatından 9 gün sonra Cağaloğlu’nda düzenlenen bir program ile yâd edilecek. Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER)’nin düzenlediği anma toplantısı, 10 Mayıs Perşembe günü Timaş Kitapkahve’de saat 18.00’de başlayacak. Mevlevî anlayışının büyüklerinden kabul edilen Nezih Uzel’in yayımlanmış birçok tasavvufî eseri bulunuyor.

Üsküdar’dan 3 Mayıs 2012 tarihinde Hakka uğurladığımız ve ebedî âleme sırladığımız gazeteci, yazar ve sanatkâr Nezih Uzel sevenleri ve dostları tarafından rahmet ve saygı ile yâd ediliyor. Hüseyin Gökçe’nin yöneteceği “Bâbıâli Sohbeti” toplantısında merhum Uzel’in yakın dostları, sanatkârlar, gazeteciler ve sanatseverler katılacak. Niyazi Sayın, Memduh Cumhur, Mehmed Şevket Eygi, Nail Kesova, Göktan Ay, Yusuf Ömürlü, Mehmet Zeki Kuşoğlu, Mustafa Özcan, İsmail Demirci, Yüce Gümüş, Zeki Yılmaz, Uğur Canbolat, Ahmet Yüter ve Dursun Gürlek davetliler arasında bulunuyor.

Uzun zamandan beri şeker hastalığına bağlı olarak böbrek yetmezliği çeken Nezih Uzel, 1 Mayıs Salı günü Bağlarbaşı Başkent Üniversitesi Hastanesinde hayatını kaybetmişti. Geçen yıl şeker hastalığından dolayı sol ayak parmağı kesilen Uzel'in cenazesi, 3 Mayıs Perşembe günü Üsküdar'daki Selami-Ali Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Karacahmet Mezarlığı'nda toprağa verilmişti. Nezih Uzel 74 yaşındaydı.

 

Fatma Ünal haber verdi

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2012, 22:51
banner12
YORUM EKLE
YORUMLAR
muzaffer
muzaffer - 7 yıl Önce

aleyhirrahmeti vel gufran

banner19

banner13