Bayram namazı Sultanahmet'te kılınır

Kurban Bayramı namazını Sultanahmet’te ve Ataşehir Mimar Sinan Camii’nde kılmaya bekleniyorsunuz..

Bayram namazı Sultanahmet'te kılınır

 

Diyanet İşleri Başkanlığı organizesinde ve Namaz Gönüllüleri Platformu’nun desteği ile İstanbul Sultanahmet Camii’nde 100 bini aşkın cemaatle kılınan Ramazan Bayramı namazındaki coşku ve heyecan, önümüzdeki Kurban Bayramı namazında da yine Sultanahmet camiinde yaşanacak.

Bu sene bütün İslâm ülkelerinde ve Türkiye’de aynı gün (15 Ekim Salı sabahı) eda edilecek olan Kurban Bayramı namazının, İstanbul’da yine Sultanahmet’te ve ayrıca Anadolu yakasında Ataşehir Mimar Sinan Camii’nde Müftülüklerin zengin programları eşliğinde gerçekleşeceğini açıklayan Namaz Platformu sözcüsü Abdullah Yıldız, Sultanahmet’teki bayram hutbesini, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Sayın Hasan Kamil Yılmaz’ın okumasının beklendiğini söyledi.


Sultanahmet’te 100 bini aşkın kalabalıkla kılınan Bayram namazının ülke çapında bir heyecan dalgası estirmesi üzerine halktan gelen talepleri dikkate alan Diyanet Teşkilatı, Sultanahmet camii ve meydanında uygulanan “Musalla modeli”ni her il ve ilçemizde uygulamaya karar verdi ve Başkan Mehmet Görmez’in imzasıyla tüm Müftülüklere bir genelge göndererek, “Bayram namazlarının her şehrin en büyük camiinde kadın-erkek, genç yaşlı herkesin katılacağı kalabalıklar halinde kılınması” talimatını verdi. İl ve ilçe Müftülükleri geniş katılımlı ve coşkulu bayram namazları için hazırlıklarını tamamlarken, ilgili vakıf, dernek ve sendika vb. STK’ların da bayram namazına destekleri bekleniyor.

Elif Yediveren haber verdi

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2013, 18:03
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13