Batının sömürü ajanları misyonerler

Vuslat Dergisi Ocak sayısında, Türkiye ve bütün Müslüman coğrafyasını yakından ilgilendiren Misyonerlik konusunu kapağına taşımış.

Batının sömürü ajanları misyonerler

Vuslat Dergisi Ocak sayısında, Türkiye ve bütün Müslüman coğrafyasını yakından ilgilendiren Misyonerlik konusunu kapağına taşımış… Vuslat bu sayısında misyonerlerin asıl amaçlarının, hedeflerinin, gayelerinin, finans kaynaklarının, gizli gündemlerinin vs. neler olduğunu Kur’an ve sünnet ışığında ele almaya gayret göstermiş…

Batı ve misyonerlik

Misyonerlik, batılıların genelde bütün dünyada özelde ise Müslümanlar arasında Hıristiyanlığı yayıp bu milletler üzerinde hâkimiyetlerini artırmak gayesiyle ortaya çıkardıkları gizli ve açık hareketin adıdır.

İslam ülkelerine uygulanan misyonerliğin dinî, siyasî sosyal ekonomik hedefi Müslümanları dinî ve sosyo-kültürel alanlarda yozlaştırmak, özlerinden asıllarından uzaklaşmalarını sağlamak, İslâm hâkimiyetinin kırılmasına zemin hazırlayarak, Müslümanların Hıristiyan olmasını sağlamaktır.

Misyonerler ve hoşgörü

Genelde hoşgörü adı altında yürütülen misyonerlik faaliyetlerinin perde arkasına bakıldığında hiç de hoşgörüden eser olmadığı görülmektedir. İnsanları kurnazca, bir sömürü sistemi şekliyle aldatmaya çalışan bir faaliyetin neresinde hoşgörü, sevgi, saygı olabilir ki? Misyonerlerin tarihine baktığımızda dün nasıl bir çalışmanın içerisinde iseler, bugünde aynı çalışmanın içerisindeler. Her ne kadar misyonerler masumane görünseler de onlar “Afrikalıların ellerine İncili verip topraklarını alan” kimselerdir.

Misyonerler ve gençler

Bugün gençlerimiz misyonerlerin kıskacındadır. Hemen her yerde misyonerlerle karşılaşmak mümkündür. Gençlerimizin zihinlerini bulandırmak isteyen, onların yüreklerine fitne tohumu ekmeye ve dinlerine yabancılaştırmaya çalışan misyonerlerin fitne tuzaklarına karşı ümmet ve kardeşlik bilinci ile mücadele etmek gerektiğini söylemekte fayda vardır.

İşte dergiden konu Başlıkları

1965 yıllarında Enver Baytan Hoca “Hıristiyan Misyonerler Nasıl Çalışıyor” isimli bir kitap kalem almıştır. O dönemde misyonerlerin çalışmalarını yakından takip etmiş olan Enver Baytan Hocaefendi “Misyoner Faaliyetleri” yazısında misyonerlik, tarih boyunca İslâm ve hattâ insan­lık âlemine bir belâ olmuş olduğuna dikkat çekiyor.

Doç. Dr. Âdem Yerinde “Misyonerlerin Misyon Kurnazlıkları” isimli yazısında misyonerlerin Kur’an’ı nasıl çarpıtmaya çalıştıklarını okuyacaksınız.

Yazar Adnan Şensoy “Ey Misyonerler Cevap Verin” makalesinde Müslümanlara atılan iftiralara karşı vakarlıca cevaplarını paylaşmaktadır.

Mehmet Emin Parlaktürk “Sömürü Dünyasının Lejyonerleri Misyonerler” incelemesinde misyonerlerin sömürüsü sisteminin nasıl işlediğini anlatıyor.

Yine dergide, kapak konusuyla ilgili İlahiyatçı Yazar İsmail Mutlu ile yapmış olduğu röportajı okuyabilirsiniz…

Dergi hakkında detaylı bilgi için: (0216) 612 78 22 web: www.vuslatdergisi.com

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2012, 18:06
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13