Barbar dergisinin 22. sayısı çıktı

Barbar dergisinin Mayıs-Haziran 2017 tarihli 22. sayısı çıktı.

Barbar dergisinin 22. sayısı çıktı

Genel yayın yönetmenliğini Abdullah Enes Aydın'ın yaptığı Barbar dergisi, Mayıs-Haziran 2017 tarihli 22. sayısında "Pazarcının Gözü Pazara Düşen Sözde" diyerek okurunu selamlıyor.

Bu sayının şairleri: Mim Kara, Erol Kaf, Emir Gündoğdu, Atakan Yavuz, Süleyman Yılmaz, H. Hüseyin Candemir, Burak Çelik, Hüseyin Dikmen, Tarık Selman, Zeki Altuntaş, M. Önder Karakaş, Mustafa Bilgin, Ali Can Fidan, Mehmed Mumcu, Mehmet Kâşifoğlu, Mehmet Burak, Mehmet Biter, Oğuz Ertürk, Necip Fazıl Akkoç, Yalçın Ülker, Yunus Keskin, Recep Yılmaz, Şener Öktem, M. Tuğrul Çolak, Feyz Kariha, Fatih Korkmaz ve Emrullah Emin. Betül Aksakal, Kadir Yıldız, Ogün Akdoğan, Fatih Vasconcelos, Yuja Dab ise şiirleriye Barbar’da ilk kez yer alıyorlar.

Kapak çizimi her sayıda olduğu gibi sanatçı Ahmet Demir imzası taşıyor.

Düşünce bölümünde Mehmet Akıncı, Talha Ulukır, Murat Gökdemir ve Ebubekir Alan yer alırken; Kenan Yusuf, Emine Yıldız Er, Murat Soyuer ve Recep Boz bu sayıya öyküleriyle katkıda bulunan isimler.

Burak Çelik’in “Pragmatizm Çıkmazında Şiir” ve Hüseyin Dikmen’in “Perakende Fiyatına Toptan Şiir” başlıklı eleştirileri de dergide yer alıyor.

Alıntı kısmında bu sayı, Theodor W. Adorno’dan Sahteliğin Çekiciliği metni yer alıyor.

E.E. Cummings’in şiiri Hüseyin Dikmen, Ezra Pound’un “Varlık Beyanı” şiiri Abdullah Enes Aydın, Friedrich Hölderlin’in şiiri ise M. Ertuğrul Aydın tarafından Türkçe’ye kazandırıldı.

Dördüncü dönemde başlayan ve Fehmi Sünnetçi tarafından kaleme alınan “Çok Hisli Çok Fikirli Ansiklopedik Yeni Din Lügatı”nda “ahlak, Aliya İzzetbegoviç, cemaat, cennetbank, dua, dünya, ibadet” kavramları farklı anlamlarıyla ele alınıyor.

İletişim: www.barbardergisi.com

barbardergi @ gmail.com

 

Yayın Tarihi: 29 Nisan 2017 Cumartesi 11:23 Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2017, 11:23
YORUM EKLE

banner19

banner36