Bakanlardan "kitabınıpaylaş" mesajı

Dünya Öykü ve Dünya Kitap Değişim Günü nedeniyle bakanlar okudukları kitapları sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Bakanlardan "kitabınıpaylaş" mesajı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Dünya Öykü ve Dünya Kitap Değişim Günü nedeniyle "kitabınıpaylaş" etiketiyle paylaşımlarda bulundu.

Bakan Kasapoğlu, "Güzellikler paylaşıldıkça çoğalır. Dünya Öykü ve Dünya Kitap Değişim Günü sebebiyle Mustafa Kutlu'nun Uzun Hikaye kitabından bir pasajı sizlerle paylaşmak istiyorum." şeklindeki paylaşımıyla Bakan Selçuk'a "Siz hangi kitapla bu paylaşıma katılmak istersiniz? sorusunu yöneltti.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk da "Değerli Bakanım, en güzel öykülere ilham olan bu ülkede yaşamak bizim öykümüzün en güzel tarafı galiba. Paylaşımınız için çok teşekkürler. Ben Refik Halit okuyorum" yanıtıyla paylaşım yaptı.

Selçuk, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'u etiketleyerek okuduğu kitabı merak ettiğini paylaştı. 

Bunun üzerine Bakan Ersoy, Selçuk'un tweetini yanıtlayarak, "İnsanlardan imparatorluklara nice öykünün şahidi topraklarımızın verdiği ilhamla okumak hep daha güzel. Bu vesileyle ön sözünü yazdığım "Ekrem Hakkı Ayverdi" eserimizi paylaşıyorum." ifadelerini kullandı.

Ersoy, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın paylaşımını ilgiyle beklediğini belirtti.

Kaynak: AA

Yayın Tarihi: 15 Şubat 2019 Cuma 16:56
YORUM EKLE

banner19

banner36