Bahattin Yıldız anısına yürüdüler

Bahattin Yıldız anısına gerçekleştirilen dağ yürüyüşüne, Erzurumlu dostlarının yanı sıra İstanbul’dan, Konya’dan, Iğdır’dan, Van’dan, Hatay’dan, Kayseri’den gelen misafirler de katıldı.

Bahattin Yıldız anısına yürüdüler

Erzurum-Abdurrahman Gazi Vakfı Şehit Bahattin YILDIZ anısına dağ yürüyüşü gerçekleştirdi. Yürüyüşe Erzurumlu dostlarının yanı sıra İstanbul’dan, Konya’dan, Iğdır’dan, Van’dan, Hatay’dan, Kayseri’den gelen misafirler de katıldı. Yürüyüşe Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlandı. Sonra Bahattin YILDIZ’ı yakından tanıyan dostları anılarını paylaştılar. Konuşmacılar arasında yer alan Abdurrahman Gazi Vakfı Başkanı Muhammed Emek Bahattin YILDIZ’ın yaşamının genç nesillere örnek olması gerektiğini söyledi. Saat 10.30’da 90 kişi ile birlikte dağ yürüyüşüne başlandı. Dağ yürüyüşü yaklaşık 3 saat sürdü. Zirvede Bahattin Yıldız’ı yakından tanıyan İnsan ve Medeniyet Hareketi Gençlik Birimi sorumlusu Orhan DEMİRAL anılarını ve Bahattin Yıldız’dan bize kalan sorumlulukları paylaştı. İkramlar yenildi, namaz kılındı. Hep birlikte ezgiler söylendi. Yürüyüş, yapılan dualarla tamamlandı.

Bahattin YILDIZ kimdir?

1956 Sivas doğumlu. 1975 yılında İzmir İmam Hatip lisesinden mezun oldu. 1975-1980 yılları arasında Erzurum’da Üniversitede öğrenci olarak bulundu. 80’den sonra Afganistan cihadına katıldı. 1987 yılında Erzurum İşletme Fakültesini bitirdi. Erzurum’da kaldığı süre içersinde pek çok gencin yetişmesinde emeği oldu. Yazıları Mavera, Güldeste, Gurbet dergilerinde ve Milli Gazete'de yayınlandı. dunyabulteni.com sitesinde yazarlık yapıyordu. Savaşan Afganistan, Cihat Günlüğü, Kar Çiçeği, Karda Ayak İzleri, Güllerin Vedası isimli kitapları yayınlandı. 17 Mayıs 2010 yılında İHH adına yetimhane açmak üzere gittiği Afganistan’da düşen uçakta şehid oldu.

 

Burak Gültekin haber verdi

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2012, 02:16
banner12
YORUM EKLE

banner19

banner13