Baciyan'dan 'gıybetsiz hava sahası' çağrısı

Baciyan dergisinin 47. sayısı çıktı.

Baciyan'dan 'gıybetsiz hava sahası' çağrısı

Baciyan dergisinin “Gıybetsiz Hava Sahası” çağrısı yaptığı 47. sayısı “Dilini Tutan Kurtuldu” manşetiyle çıktı!

İlkadım dergisinin üç ayda bir çıkan kadın ve aile dergisi Baciyan’da başyazı Nureddin Soyak’a ait. Konu: “Haramda Yarışanlar”.

“Kur’an’dan” bölümünde Türkan Uçar, “Nur Suresi”ni işlemiş. “Darül Hadis”te Gülsüm Kemikkıran “Yalan Yok Sözlerimde” demiş. “Adab” bölümünde Şerife Ağır, “Ağaç Olabilmek” başlığıyla Nisa Suresi 36. ayeti tefekkür etmiş.

Kırşehir Enderun Eğitim Derneği’nde mücahide bir hanımefendi gayretiyle çalışmalarına devam ederken Hakkın rahmetine kavuşan Aynur Yeşil, Baciyan dergisinin ikinci kapak gündemi. “Aynur Yeşil Hocamızın Ardından” başlığı altında kendisi hakkında hüsn-i şehadette bulunanların cümlelerine yer verilmiş. Semra Cebeci de “Kısa Hayatın Kısa Ömürlü Yolcularıyız” yazısında Aynur Yeşil hanımefendiden bahsetmiş.

Haluk Kellahlı, Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk’le “Gıybet Üzerine” bir röportaj yapmış. “Genç Kalemler”de Berrin Hataylı, “Kalplerin Hastalığı Tecessüs”ü hatırlatırken; “Güncel” köşede Sümeyye Çiftçi, “Niyet Ettim Allah Rızası İçin İnsan Kalmaya” demiş.

“Bizden Haberler” kısmında Enderun teşkilatlarının Aksaray, Kırşehir, Konya, Nevşehir’deki faaliyetleri paylaşılmış. “Ev Hali”nde “Şişleme Kek”in tarifi yapılmış. “Sağlık”  sayfasında ise Dr. Fatma Çömçe “İlk Yardım”ı anlatmış. Son yazı Eda Nur Kaya’ya ait: “Ya Helal Konuş Ya Da Sus”. Arka kapakta da Elif Ergün’ün “Kime neye bu kibrin” cümlesiyle başlayan şiiri var.

Detaylı bilgi ve irtibat için: 0384 213 65 43

 

Mehmet Erturan haber verdi

YORUM EKLE