Babası sevgisinin kitap hali: Küçük Ayı Bobo Babam ve Ben

Dokuz Çocuk Yayınları’ndan çıkan Psikolog Gülşah Türkmen’in yazıp resimlediği ‘Küçük Ayı Bobo Babam ve Ben’ çocuk kitabının teması baba sevgisi.

Babası sevgisinin kitap hali: Küçük Ayı Bobo Babam ve Ben

Dokuz Çocuk Yayınları’ndan çıkan Psikolog Gülşah Türkmen’in yazıp resimlediği  ‘Küçük Ayı Bobo Babam ve Ben’ çocuk kitabının teması baba sevgisi.

Gökyüzünde kaç tane yıldız olduğunu, ateşi çıkınca karnında yangın çıkıp çıkmadığını,  balıkların su içip içmediğini, leyleklerin gerçekten bebek getirip getirmediğini merak eden sevgili Bobo, babasını çok seviyordu.

Babası ile birlikte çok keyifli vakit geçiren Bobo, babasıyla evde top oynamaya bayılıyor, babası onu süpermen gibi havalara uçuruyor, her banyo öncesi yüz bin bir milyar beş katrilyon baloncuk bile yapıyorlardı.

Misafirleri çok seven bu ailede, baba da çocuğu ile birlikte mutfağa geçiyor hem de anneye sürprizli kek ve limonata yapmak için. Kitabın içine tarif defterlerinden kopardıkları birer sayfa kek ve limonata tarifini de eklemeyi unutmamışlar.

Babası çok güçlü Bobo’nun gözünde adeta bir kahramandı. Kırılan oyuncaklarını birlikte tamir ettikleri bir kahraman…

Artık uyku vakti geldi Bobo… Karşılıklı çamaşırların iplere dizildiği, yıldızı bol gecelerin birinde babası Bobo’ya aynı kitabı, güven veren sesi ile okur... Genelde babasının sesi ile hemencecik uyuyuveren Bobo bazı geceler uyuyamaz, kendisini üzgün ve kaygılı hisseder. Bu gece de o gecelerden biri…

Ama hemencecik aklına babasının ona söylediği sözler aklına gelir ve sakinleşir.

Bu sözler ne mi?

Kitabın içinde saklı. Hem de romantik baba çocuk görselleriyle.

Son sayfasında sakinleşme becerileri aktivitesi de bulabileceğiniz ve kapağında  ‘İstanbul‘ görselinin yer aldığı kitap, +3 yaş için hazırlanmış ama kâğıttan gemi yapmayı hala çok seven büyükler de okuyabilir.

Gülşah Türkmen, Küçük Ayı Bobo: Babam ve Ben, Dokuz Çocuk Yayınları

banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26