Ayraç'tan özel sayılar

Ayraç kitap dergisi yazarları yaklaşık 3 aylık hummalı bir çalışmayla hazırladıkları özel sayıları yayınlamaya başladı.

Ayraç'tan özel sayılar

Ayraç kitap dergisi yazarları yaklaşık 3 aylık hummalı bir çalışmayla hazırladıkları özel sayıları yayınlamaya başladı. Ayraç Çalışma Grubunun hazırlamış olduğu sayılar, Ayraç yazarlarının sinemaya, kitaplara ve çağdaş sanata nasıl baktıklarını da ortaya koyuyor.

Ayraç’ın 52. sayısında (Şubat 2014) sinemanın dilini ele alan yazarlar, ‘Sinemanın Gör Dediği’ni görmeye çalışarak, Hollywood film endüstrisinin dünyaya verdiği mesajlardan Türk sinemasında bir türlü anlatılamayan menkıbe ve kıssadan hisselere, İran sinemasından Uzak Doğu sinemasında yapılan çalışmalara kapsamlı bir sayı hazırlamışlar.

Ayraç 53. sayısında (Mart 2014) Ayraç yazarları, kitabın ortaya çıkışından günümüze hikâyesini ele alıyor. ‘Kitapların Gör Dediği’ üst başlığıyla yayınlanan dosyada matbaanın ortaya çıkışından günümüzde kitap dünyasındaki sorunlara, kitap eklerindeki eleştirmenlerden Osmanlı’daki sahaflarla günümüzdeki sahafların arasındaki farkları kaleme alan yazarlar, aynı zamanda kitabın ilk yazılma anından okurun eline geçtiği süreci değerlendiriyorlar.

Ayraç’ın bu ayki sayısı ise (Nisan 2014) ‘Çağdaş Sanatın Gör Dediği’ başlığıyla 10 Nisan’da çıkacak. Böylelikle Ayraç yazarları 3 aylık bir dosya sürecinde, birbirini tamamlayan sayılarıyla okurlarının karşısına çıkacak. Ayraç Çalışma Grubu’nun yaptığı özel sayılar, kampanyayla toplu halde tüm kitap okurlarına ulaştırılacak.

www.ayracdergisi.com

Yayın Tarihi: 06 Nisan 2014 Pazar 09:43 Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2014, 09:43
YORUM EKLE

banner19

banner36